Estetik ve Güzellik - Akupunktur Tedavisi

Akupunktur Tedavisi

Akupunktur Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Akupunktur, batı tıbbı tarafından benimsenmemiş bir konsept olmasına rağmen bugüne kadar pek çok insanın, hastalıklarından kurtulmasına yardımcı olmuştur. Sırf bu nedenle bile hakkında bilgi sahibi olmaya değer.

Akupunktur, vücudun sahip olduğu doğal iyileştirme yeteneğini arttırarak tüm fonksiyonlarını düzenlemek suretiyle rahatsızlıkların tedavi edilmesi temeline dayanan 5000 yıllık geleneksel bir yöntemdir. Bu teknik önce Çin’de kullanılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiştir.

Akupunktur, ince tel şeklindeki iğnelerin vücudun belirli noktalarına sokulmasıyla uygulanır. Eski Çinliler, dünyadaki herşeyin pozitif ve negatif olarak ayrıldığına inanırlardı. Buna insan vücudu ve onun pek çok tıbbi durumu da dahildi. Akupunktur da insan vücudundaki bu pozitif ve negatif güçleri dengeleyerek iyileşme sağlamayı amaçlar.

Akupunktur Tedavisi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Akupunktur Tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Akupunktur Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Akupunktur Tedavisi nedir? Akupunktur Tedavisi nasıl etki eder? Akupunktur Tedavisi ne işe yarar? Akupunktur Tedavisi hangi sorunlarda etkili oluyor? Akupunktur Tedavisi yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Akupunktur Tedavisi yaptırmada herhangi bir risk var mı? Akupunktur Tedavisi işlemi nasıl uygulanıyor? Akupunktur Tedavisi uygulamasını kim yapıyor? Akupunktur Tedavisi uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Akupunktur Tedavisi yan etkisi var mı? Akupunktur Tedavisi etkisi ne kadar sürer? Akupunktur Tedavisi kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Akupunktur Tedavisi hangi amaçlarla kullanılıyor? Akupunktur Tedavisi sonrası denize girilir mi? Akupunktur Tedavisi fiyatları nelerdir...

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×