Estetik ve Güzellik - Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir? Alexandrite ile Tedavi Yöntemleri

Ağda, tüy dökücüler, tıraş ve diğer birçok yöntem, istenmeyen tüylerden kurtulmakta sadece geçici çözümler sunmak- tadırlar. Fakat günümüzde Lazer sistemleri, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon ile belirli dalga boylarında ışık üreten cihazlar (lazerler) kullanılarak, istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilir. Cilde uygun lazer ışıkları, kıl köklerine odaklanarak, diğer çevre dokulara zarar vermeden kıl köklerini tahrip edebil- mektedir.

Epilasyonda en etkili teknolojilerden birisi olan Alexandrite Lazer ile epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı bir çözümüdür. 755 nanometre dalga boyunda ışık üreten Alexandrite Sistemi,’The Laser of Hair Removal’ ödülünü almış, FDA tarafından onaylanmış, patentli bir teknolojidir.

Lazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 4-8 yüzde daha uzun seanslarla tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise 4-6-8 hafta arasında değişebilir.

Kalıcı Epilasyonun Avantajları

 • Hastalarda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. • Güvenilir bir yöntemdir.
 • Lazer epilasyon az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar. • Lazer epilasyon hızlı bir yöntemdir, çok kısa sürede vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
 • Lazer epilasyonun cilt üzerinde toksin ya da alerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz.
 • Batık kıllarda ve kıl dönmelerinde kullanılan bir tedavi yöntemi de lazer epilasyondur. • Lazer epilasyonda cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur. • Depilasyona göre çok daha uygun maliyetlidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Alexandrite Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Alexandrite Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Alexandrite Lazer Epilasyon nedir? Alexandrite Lazer Epilasyon nasıl etki eder? Alexandrite Lazer Epilasyon ne işe yarar? Alexandrite Lazer Epilasyon hangi sorunlarda etkili oluyor? Alexandrite Lazer Epilasyon yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Alexandrite Lazer Epilasyon yaptırmada herhangi bir risk var mı? Alexandrite Lazer Epilasyon işlemi nasıl uygulanıyor? Alexandrite Lazer Epilasyon uygulamasını kim yapıyor? Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Alexandrite Lazer Epilasyon yan etkisi var mı? Alexandrite Lazer Epilasyon etkisi ne kadar sürer? Alexandrite Lazer Epilasyon kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Alexandrite Lazer Epilasyon hangi amaçlarla kullanılıyor? Alexandrite Lazer Epilasyon sonrası denize girilir mi? Alexandrite Lazer Epilasyon fiyatları nelerdir...

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×