Estetik ve Güzellik - Anti Aging

Anti Aging

Anti Aging Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Anti aging, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için uygulanan yöntemlere denir; cildin yenilenmesi ve yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesi hedeflenir.

En etkili anti-aging maddeler:

Kullanılan anti-aging kremler içinde ilk aranması gereken maddeler, sodyum hyaluranate, hyaluranik asit, gliserin, aktif peptidler ve DNA hasarını onarmaya yarayan antioksidan bileşenlerdir.

 1. Evde uygulanan cilt bakımının olmazsa olmazı: Her gün temizleme ve nemlendirme yapmak önemli. Ayrıca haftada bir, banyodan sonra gözenekler açıkken granüllü bir peeling yapıp ardından 30-45 dakikalık bir nem maskesi uygulamak gerek.
 2. Her mevsim anti-aging: Kadınların yaptığı en önemli hatalardan biri, bahar ve yaz aylarını sadece güneş koruyucularla geçirip kışın anti-aging krem kullanmaya başlamaları. Unutmayın ki kremler 5 yıl sonra sizi çok daha genç gösterebilir, ama siz yılın 6 ayını atıyorsunuz. Kışın kullandığınız etkili kremler, ancak o altı ayda yıpranan cildinizi onarmaya yarıyor. Kısacası kremin mevsimi yoktur ve olumlu etkilerini sadece sürekli kullandığınızda görebilirsiniz.
 3. Daha parlak: Genelde ciltteki donukluğa renk düzensizliği de eşlik eder. Bu durumda önerim, cilde ihtiyacı olan aminoasit, vitamin ve hyalüronik asit gibi maddeleri veren mezoliftinğ.
 4. Yağlanma cildin sinyalidir: Cildin yağlı olması ile nemli olması iki farklı şeydir. Cildiniz çok yağlı olabilir, ama aynı zamanda son derece nemsiz kalabilir. Yağlanma cildin size verdiği bir sinyaldir. Aslında cildiniz, “bana iyi bakmıyorsun,” demek istiyordur. Yağlanma artışında da ilk tercihim her zaman kimyasal peelinglerdir. Yeni jenerasyon peel sistemleriyle bu işlem artık çok daha konforlu ve güvenli  bir hale geldi. Peeling hastalarımı kısa sürede mutlu eden en basit tedavilerim arasındadır.
 5. Nemsiz cilt çabuk kırışır: Cildiniz nemini kaybettikçe kırışır, kırıştıkça nemi daha da azalır. Kırışıklar, çizgiler oluştuysa bazı teknolojik ürünlerle tedavi uygulanır. îleri teknoloji ürünü yöntemlerle ciltte ısı ve mikroiğneleme yoluyla mikroskobik delikler açılır, bunlar onarılırken cildiniz yenilenir, pürüz ve çizgiler azalır, gözenekler daralır.
 6. Lekelere karşı: Lekelerin en önemli nedeni güneş. Artık güneş koruyucu kullanmanın gerekliliğini herkes biliyor. Ama yaz aylarında kullanılan parfümler de cildi lekeler. Boynunuza sıktığınız parfüm, yüzünüze de temas eder. Koruyucu sürseniz bile güneşe çıktığınızda yüzünüzde lekeler oluşabilir. Bunlar, en zor tedavi edilen lekelerdir. En etkili tedavileri de peeling ve fraksiyonel lazerdir.
 7. Gözaltı morlukları için: İçeriğinde renk açıcılar ve besleyici maddelerin yer aldığı mezoterapi işlemleri, etkili oluyor.
 8. Etkili minik dokunuşlar: Yüzde en büyük farkı, hyalüronik asit dolgular ve hyalüronik asit içeren mezolifting işlemleriyle alabilirsiniz. Yüzünüz daha parlak, daha nemli, gölgelerinden arınmış görünür, çizgileriniz azalır. Bu işlemler hem kısa sürer, hem de sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz.
 9. Cilt için doğru beslenin: Bol su içerek,  lifli gıdalar tüketerek,  işlenmiş gıdalardan uzak durarak, alkolü sınırlayarak ve sigara içmeyerek daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Antioksidanlar açısından zengin meyve ve sebzeler yemeye çalışın – en yeşil, en koyu kırmızı ve mor olanların antioksidan değeri daha yüksektir.
 10. En etkili selülit tedavileri: Çok farklı hasta çeşidi, çok farklı selülit tipi ve bir o kadar da farklı tedavi var. Burada önemli olan selülitin derecesi ve durumu ile doğru tedavinin buluşması. Selülitle birlikte bölgesel fazlalık, kılcal damar, cilt elastikiyetindeki bozulma ve dolaşım sorunları da ele alınmalı. Fazla kilonuz varsa önce zayıflamalı, sonra selülit tedavisi yaptırmalısınız. Bölgesel fazlalık ve kalça altındaki selülit söz konusu olduğunda microplus denilen sistem en etkili sonucu veriyor. Kasları uyararak yağ dokusununyıkılması esasına dayalı bu sistem selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Tabii ki mezoterapi, radyofrekans, masaj gibi tedavileri de unutmamak gerek.

Anti Aging Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Anti Aging fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Anti Aging Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Anti Aging nedir? Anti Aging nasıl etki eder? Anti Aging ne işe yarar? Anti Aging hangi sorunlarda etkili oluyor? Anti Aging yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Anti Aging yaptırmada herhangi bir risk var mı? Anti Aging işlemi nasıl uygulanıyor? Anti Aging uygulamasını kim yapıyor? Anti Aging uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Anti Aging yan etkisi var mı? Anti Aging etkisi ne kadar sürer? Anti Aging kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Anti Aging hangi amaçlarla kullanılıyor? Anti Aging sonrası denize girilir mi? Anti Aging fiyatları nelerdir...

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×