Estetik ve Güzellik - Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Yaşlanmanın doğal sürecinde cilt üstündeki etkilerine bir de zararlı güneş ışınları, hava kirliliği ve çevresel faktörler eklendiğinde her geçen gün cildinize hem zarar veriyor, hem ciltteki kollajen ve elastin lifler parçalanır, hyalüronik asit miktarı azalır. Sonuç olarak hızlı bir şekilde yaşlanmasına, yüzeyde lekeler, cilt daha kuru, daha mat ve cansız görünürken elastikiyeti de azalmaya başlar. Ancak yüzünüzün doğal ifadesini bozmadan, cildinize gençliğin ışıltısını cilt bakımı ile yeniden kazandırmak mümkün.

Yapılan klinik çalışmalar göstermiştir ki, iyi bir cilde sahip olmanın yolu ciltte oluşan hasarın engellenmesi ve hasara karşı korunması. Bununla birlikte sağlıklı halin sürdürülmesi ve bütünlüğünün sağlanmasıdır. Cilde güçlü temizleme yapan, cilt sorunlarınızı çözmeye, cildinize gençliğin ışıltısını verecek yeni nesil tedavileri, kombine ederek, dilerseniz tek başına uygulayabilirsiniz. Cildinizin ihtiyaçlarına göre peeling, lazer ya da yeni teknolojik ile daha güzel, taze, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayan tedavilerle mümkün.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalı?

Cilt bakımı denilince akla sadece sorunlu ciltler gelmektedir. Cilt bakımına 20’li yaşlardan itibaren başlanılmalı. Yaş ilerledikçe düzenli yapılan cilt bakımı ciltte oluşabilecek olumsuzlukları önceden önlenmiş olur. Cilt bakımındaki asıl amaç cildin temizliği ve sağlığını korumaktır. Sağlıklı bir cilt için düzenli cilt bakımı yaptırmak leke, matlık, kırışıklık, sarkma gibi problemleri minimuma indirmek önemlidir. Hava şartları, beslenme bozuklukları, makyaj gibi etkenler cilt bakımını daha da önemli kılmıştır.

CİLT BAKIMI HAKKINDA HERŞEY

Cilt Tipleri

Normal cilt görünüm olarak şeffaf, lekesiz, gözenekleri kapalı ve problemsiz bir görünüme sahiptir. Doğal güzelliğini hafif bir bakımla korur. Karma ciltte alın, burun ve çene bölgesi yağlıdır. Yüzde T şeklinde yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda yağ butonları, siyah nokta ve açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kuru cilt ince bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı cilt tipidir. Yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür ve cilt gergindir çabuk kırışır. Yağlı cilt görünümü yağlı ve parlak, gözenekleri açıktır. Gözeneklerin içi genellikle dolu, sivilceli ve siyah noktalı olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin

Güneşten uzak durun. Güneş, D vitamini dışında cilde herhangi bir fayda sağlamıyor. UV ışınları kolajen ve elastin seviyesini düşürüyor; bu da kahverengi leke oluşumunu hızlandırabiliyor ve cildin gevşek ve yıpranmış görünmesine neden olabiliyor. Şekeri ve işlenmiş gıdayı kesin. Kaynağı ne olursa olsun (işlenmiş, rafine veya doğal], şekerin her türlüsü vücutta tahribata neden oluyor, bu da kırışıklık oluşumunu hızlandırıyor. Doğru beslenmek, cilt görünümünü iyileştirmenin belki de en önemli adımı. Uyku düzeninize dikkat edin. Uyku, sağlıklı bir cilt için son derece önemli çünkü cilt, uyku sırasında kendini onarıyor. Bazen cildinizi güzelleştirmek için tek ihtiyacınız olan yeterli bir süre dinlenmek olabilir. Peptit, retinoid ve büyüme faktörleri gibi canlandırıcı bileşenlerle cildi tedavi etmek için en uygun zaman ise yine gece vakti ve uyku sırasındadır.

Cilt Bakımı Tedavisi

Peeling ve Mezolift uygulamaları; Kimyasal peeling gibi lekeleri, kırışıklıklar, ve düzensiz pigmentasyon gibi cilt kusurları çeşitli tedavi. Onlar gelişmiş ton ve doku ile yeni bir deri tabakası ortaya, ölü cildin dış katmanları pul pul. Tam yüz gençleştirme ek olarak, cilt soyma bazı türleri aynı zamanda akne, aktinik keratoz (güneş hasarı lekeleri) güneş hasarı ve güneş ile ilgili yaşlanma gibi cilt hastalıkları çeşitli kullanılabilir. Hafif kimyasal peeling yüzeysel deri üzerinde çalışmak ve tedavi sonrasında hiçbir kesinti çok az var. Orta ve derin kimyasal peeling iyileşmesi uzun sürer ama daha derin çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada daha etkilidir. Mezolift uygulaması sonrası ise cildin nem ihtiyacı sağlanırken, daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Her iki işlemin göstermiş olduğu gerdirme etkisi ile cilt yer çekimine karşı toparlanır.

Cilt Bakımı Tedavileri

Peeling ve Mezolift uygulamaları

Teknoloji tedaviler; Lazer teknolojileri anti-aging

Anti-Aging

Anti-Aging Antioksidan Desteği

Dolgu Maddeleriyle Yüze Hacim Verin, Kırışıklıkları Doldurun

Botoksla Mimik Çizgilerini Hafifletin

Cilt Bakımı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Cilt Bakımı nedir? Cilt Bakımı nasıl etki eder? Cilt Bakımı ne işe yarar? Cilt Bakımı hangi sorunlarda etkili oluyor? Cilt Bakımı yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Cilt Bakımı yaptırmada herhangi bir risk var mı? Cilt Bakımı işlemi nasıl uygulanıyor? Cilt Bakımı uygulamasını kim yapıyor? Cilt Bakımı uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Cilt Bakımı yan etkisi var mı? Cilt Bakımı etkisi ne kadar sürer? Cilt Bakımı kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Cilt Bakımı hangi amaçlarla kullanılıyor? Cilt Bakımı sonrası denize girilir mi? Cilt Bakımı fiyatları nelerdir...

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×