Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya

SAĞLIKLI BESLENME ve DİYET

Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir. Diyet, yenilen yiyecek miktarı ve türünü denetim altına almaktır.

TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Teknolojik uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ESTETİK - GÜZELLİK

Botoks, Dolgu Uygulamaları, Dudak Dolgusu, Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt Gençleştirme, Gözalti ışık Dolgusu...

TEDAVİLER

Tüm tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DOKTORUNUZA SORUN

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın.

Sağlıklı Beslenme Ve Diyet

Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir.Vücudumuzu oluşturan hücrelerin   düzenli ve dengeli çalışması için besin öğelerinden yani yağlar, karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve minerallerden yeterli miktarda almalıyız. Vücudumuzun tüm besin maddelerine ihtiyacı vardır. Tek taraflı beslenmek yani sadece protein veya karbonhidratla beslenmek yanlıştır. Dengeli beslenerek vitaminler, mineraller ve lifler gibi önemli besin maddelerinden de almış oluruz.

DOĞRU DİYET NEDİR?
Diyet, yenilen yiyecek miktarı ve türünü denetim altına almaktır. Günlük kalori miktarını azaltmak ve bazı yağlı ya da kalori değeri yüksek olan yiyeceklerden kaçınmak anlamına gelir. En etkin diyet, yiyecekleri tümüyle kesmek değil, yemek alışkanlığında kısmi ve istikrarlı değişiklikler yapmak ve yaşamımız boyunca uygulayabileceğimiz bir fiziksel aktivite programı gerçekleştirmektir. Her insanın metabolizması, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı birbirinden farklıdır. Bu nedenle diyet programının kişiye özel olarak diyet uzmanı tarafından belirlenmesi ve takip edilmesi gerekir. Çeşitli mecralarda önerilen diyetler bazı kişilere iyi gelebilir ama bazılarına da son derece olumsuz etkileri olabilir. Yanlış diyetler programları yüzünden metabolizma o kadar yavaşlar ki, bir daha kilo verilemez veya çok kolay kilo alınabilir. Zayıflama esnasında kas dokusu da etkilendiği için her kilo alıp-vermenin ardından vücudun kompozisyonları biraz daha bozulur.

DİYETİSYENİMİZDEN ÖNERİLER:
Şişmanlık ömrü kısaltır.
Fazla kilolarınız depresyona neden olabilir.
Uyku sorunlarınız kilo probleminizden kaynaklanıyor olabilir.
Anormal kan yağlarınızın sebebi fazla kilolarınız olabilir.
Şişmanlık safra taşlarınızı arttırır.
Fazla kilolar eklemlerinizi erken yaşlandırır.
Fazla kilolar kalp-damar hastalıklarının başlıca nedenlerinden biridir.

DİYET PROGRAMI NASIL YAPILIR?

Sağlıklı Beslenme Ve Diyet’ten amaç aç kalmadan ve metabolizmayı hasara uğratmadan kilo vermeyi sağlayabilmektir. Sağlıklı beslenme ve diyet programlarında başarı hızla verilen kilolarda gizli değildir. Başarı, verilen kiloların korunmasında gizlidir. Diyet programlarıyla kilo verme süreci aynı zamanda beslenme eğitimini de kapsamaktadır. Bu nedenle nasıl kilo verileceğini gösteren, ancak kilomuzu nasıl koruyacağımız konusunda yeterli bilgi içermeyen diyet listelerinden uzak durulmalıdır. Diyet konusunda yapılan en önemli hatalar, yanlış kişilerden yardım alınması ve altı çizilen noktaların göz ardı edilmesidir. Yine diyetisyen tarafından uygun görülen yaşam ve beslenme şekli değişikliğinin uygulanmamasıdır. Uzmanların hatası ise kısa sürede hızla kilo verilebileceğinin vaat edilmesi, beslenme eğitiminin üzerinde yeterince durulmamasıdır.

ŞUANDA MEDİLASE ESTETİK VE GÜZELLİK MERKEZİ, ALANYA'DA DANIŞANLARINA HİZMET VERMEKTEDİR.

 

  • EMZİKLİLİKTE BESLENME
  • SPORCU BESLENMESİ
  • GEBELİKTE BESLENME
  • SAĞLIKLI KİLO ALMA
  • SAĞLIKLI KİLO VERME
  • BARİATRİK CERRAHİ SONRASI BESLENME
  • HASTALIKLARDA TIBBİ BESLENME TEDAVİSİ
  • ÇOCUK VE BEBEK BESLENMESİ
  • YEME DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI 

Hijyeni ve kaliteyi uzman kadromuz ile profesyonel hizmetle birlikte sunarak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutuyoruz.

TÜM TEDAVİLERİMİZ

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın. Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazınız. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden iletilecektir

DOKTORUNUZA SORUN
Lütfen adınızı yazınız.
Lütfen soyadınızı yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz e-posta adresinizi yazınız.
Mesajınızın konusunu seçiniz.
Bize ulaştırmak istediğiniz sorunuzu yazınız.

MEDİLAS, ESTETİK ve GÜZELLİK MERKEZİ

HAKKIMIZDA

MEDİLAS

Medilase cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.

BASINDAN

HABERLER

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya hakkında şimdiye kadar basında yer alan haberleri BASINDAN sayfası altında bulabilirsiniz.

SİZE ÖZEL

SAĞLIK REHBERİ

Tüm estetik ve güzellik merkezlerinde yapılan işlemler hakkında bilgi, sağlık makaleri, doktora sorulmuş sorular ve sağlık ansiklopedisi için tıklayın.

İletişim

Medilase, Estetik ve Güzellik Merkezi

Atatürk Caddesi Anıt İş Merkezi Kat:2 (Hancı Pastanesi Karşısı) Alanya /Antalya


Email: [email protected]

Detaylı bilgi ve randevu için:

(+9) 0242 513 3330

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi -Cuma: 08:00 - 19:00
Cumartesi: 09:00 - 17:00

Medilas:

Özel Medilas Polikliniği estetik, güzellik, cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.