Estetik ve Güzellik - Gıdı Eritme

Gıdı Eritme

Yeni nesil teknolojilerle gıdı eritme artık mümkün. Unutmayın, çene altı yağları ve bu bölgedeki elastikiyet kaybı sizi olduğunuzdan hem daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir.

Gıdı Eritme Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Sorunun kaynağında ister genetik faktörler, ister sık sık kilo alıp vermek olsun çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, sizi hem olduğunuzdan daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir. Neyse ki, halk arasında gıdı olarak bilinen ve yüz ovalinin bozulmasına neden olan bu estetik soruna müdahale etmek mümkün. Eskiden sadece liposuction ve çene germe ameliyatı ile çözülebilen bu problem, anti-aging teknolojilerdeki yenilikler sayesinde artık hastayı sosyal hayatından koparmadan halledilebiliyor. Bu teknolojilerin en etkilileri ise ultrason ve radyo frekans dalgalarını bir arada kullanan VShape ve yağ hücrelerini dondurarak yok eden CoolSculpting sistemi… Ancak hangi hastanın hangi teknolojiden fayda sağlayacağını belirlemenin tedavinin en önemli adımını oluşturduğu unutulmamalı.

VShape ile Gıdı Eritme

İsmini yüze yaşla kaybettiği V şeklini kazandırmaktaki başarısı sayesinde alan VShape, gıdı bölgesini toparlamakta en etkili tedavilerden biri olma özelliğine de sahip. Teknolojinin başarısı iki etkiyi bir araya getirmesinden kaynaklanıyor: Hem gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu parçalıyor hem de elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırıyor. Ultrason enerjisi ile yağ hücrelerine etki eden sistem, bunu yaparken kas ve damar sistemine zarar vermiyor. Radyo frekans dalgalarıyla yaratılan ısı enerjisi ise ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlıyor.
Tedavi protokolü iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanstan oluşuyor. Ortalama 20 dakika süren işlemin önemli bir özelliği de son derece konforlu olması. Hastaların ortak görüşü tedavinin bir masaj rahatlığında geçtiği yolunda. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi normal olsa da bu sadece birkaç saat içinde tamamen geçiyor. Uygulamadan hemen sonra hasta sosyal yaşamına geri dönebiliyor. Tedavi tamamlandıktan sonra alınan sonuçların kalıcılığını korumak adına tek bir seans üşleri masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor. Tedavinin hemen sonrasında geçici bir kızarıklık ve ciltte sıcaklık hissi oluşuyor. Sonuçlar kalıcıyı için takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada etkili oluyor. Uygulama sonrasında gündelik yaşama hemen dönülebiliyor.

Gıdı Bölgesinde CoolSculpting Teknolojisi

Boyun bölgesinde biriken fazla yağları yok etmede etkili tedavilerden biri de CoolSculpting teknolojisidir. FDA onaylı ve patentli sistem çene altı yağları için özel tasarlanmış aplikatörü CoolMini ile bölgeyi kontrollü olarak soğutarak etki ediyor. Cilt yüzeyine zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedef alan sistem, hücre zarlarının bütünlüklerinin bozulmasına neden olan bir süreci tetikliyor. İşlemden bir süre sonra ölen yağ hücreleri vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Tek bir seansta gıdı bölgesinde yağ dokusunun %25 ile %30 kadarını yok eden tedavinin etkileri birkaç ay sonra gözlenmeye başlasa da, nihai sonuç için 2-3 ay kadar geçmesi gerekiyor. Eğer gıdı bölgesindeki yağlanma çok fazlaysa ilk seanstan bir ay sonra bir seans daha uygulanması tavsiye edilebilir. Böylece, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 60’ı kadarını kalıcı olarak yok etmek mümkün oluyor.
Ancak CoolSculpting sisteminin yağ hücrelerini yok etmeye yönelik bir tedavi olduğu ve işlemin cildin elastikiyetini artırmakta herhangi bir etkisi olmadığı göz önüne alınmalı. Sistem için en uygun hasta adayı cilt elastikiyeti iyi durumda olan ancak çene altı bölgesinde yağ fazlalığı olan kişilerdir.

Gıdı Eritme Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Gıdı Eritme fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Gıdı Eritme Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Gıdı Eritme nedir? Gıdı Eritme nasıl etki eder? Gıdı Eritme ne işe yarar? Gıdı Eritme hangi sorunlarda etkili oluyor? Gıdı Eritme yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Gıdı Eritme yaptırmada herhangi bir risk var mı? Gıdı Eritme işlemi nasıl uygulanıyor? Gıdı Eritme uygulamasını kim yapıyor? Gıdı Eritme uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Gıdı Eritme yan etkisi var mı? Gıdı Eritme etkisi ne kadar sürer? Gıdı Eritme kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Gıdı Eritme hangi amaçlarla kullanılıyor? Gıdı Eritme sonrası denize girilir mi? Gıdı Eritme fiyatları nelerdir...

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×