Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya

HYALÜRONİK ASİT DOLGU UYGULAMASI

Estetik dolgu uygulamalarında diğer maddeler ile birlikte vücuda enjekte edilen Hyaluronik asit hem doğal görünmeyi sağlar hem de gençleştirir.

TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Teknolojik uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ESTETİK - GÜZELLİK

Botoks, Dolgu Uygulamaları, Dudak Dolgusu, Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt Gençleştirme, Gözalti ışık Dolgusu...

TEDAVİLER

Tüm tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DOKTORUNUZA SORUN

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın.

Hyalüronik Asit Dolgu Uygulaması

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yüzünüzü biçimlendirmek, çizgileri silmek ve yılların yüzünüzden götürdüklerini geri vermek mümkün.
Yüzdeki yaşlanma belirtileri, cilt altındaki yağ dokusunun kaybı, cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerinin zayıflaması ve yer çekiminin de etkisiyle yumuşak dokuların yer değiştirmesi olarak karşımıza çıkar. Yüze yıllarla beraber kaybettiği hacmi geri vermek ve ince çizgilerin, kırışıklıkların içini doldurarak daha pürüzsüz bir görünüm yaratmakta altın standart hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır.

Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri, sadece yaşlanma etkilerini silmekte değil, daha çekici dudaklar, daha orantılı, daha estetik bir yüz ve daha nemli bir cilt yaratmakta da en etkili ve en güvenli tedavilerden biridir.

Hyalüronik asit nasıl etki ederler? 
Hyalüronik asit bazlı dolguların aktif maddesi vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asittir. Bu maddenin en önemli özelliği moleküler ağırlığının binlerce katı ağırlıktaki su molekülünü kendine bağlamasıdır. Söz konusu özelliği sayesinde enjekte edildiği yere hacim verir, kırışıklıkları, çizgileri içten dışa doldururlar.

Hyalüronik asit nerelerde uygulanır?

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları dudaklara hacim vermek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yüz ovalini şekillendirmek ve yüzdeki asitmetri problemini yok etmede altın standarttır. Kırışıklıkların içini doldurmak, ince çizgileri hafifletmede de en etkili tedavi dolgu maddesi enjeksiyonlarıdır. Burundaki kusurları kamufle etmek, çene hattını güçlendirerek daha orantılı bir yüz yaratmak gibi farklı kullanım alanları da vardır. Hyalüronik asit enjeksiyonları suyu kendine bağlama özellikleri ile yüze, dekolte bölgesi ve ellere nem vermekte de kullanılır. Nemlendirme amaçlı vermek için uygulanan formları daa farklı bir moleküler yapıya sahiptir ve farklı enjeksiyon tekniğiyle uygulanır.

Neden hyalüronik asit bazlı dolgular tercih edilmeli? 
Alerjik reaksiyona neden olmazlar. Yüzde son derece ciddi deformasyonlara, geri dönüşü olmayan estetik sorunlara yol açan kalıcı dolguların aksine, son derece güvenlidirler.

Uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler 
Güvendiğiniz ve bu konuda deneyim sahibi bir uzmana başvurun. Bu uzman, bir plastik cerrah, dermatolog ya da medikal estetik doktoru olabilir. Seçtiğiniz doktorun hyalüronik asit bazlı, yani vücut tarafından emilebilen, etkisi kalıcı olmayan ürünler kullandığından ve bu ürünlerin güvenilir markalar olduğundan emin olun. Eğer uygulama yapılacak bölgeye daha önce herhangi bir anti-aging tedavi, dolgu enjeksiyonu, cerrahi müdahale yapıldıysa bunu mutlaka doktorunuzla paylaşın.

Hyalüronik asit işlem nasıl geçer?

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjeksiyonundan önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik etkili topikal bir krem uygulanır. Krem, etki etmesi için cilt yüzeyinde 20-30 dakika kadar bekletildikten sonra işleme geçilir. Dolgu enjeksiyonu 15-20 dakika gibi kısa bir sürede biter. Uygulamadan hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Yan etkiler nelerdir?
Enjeksiyonun yapıldığı bölgede şişlik ve hafif bir kızarıklık olması normaldir. Tüm bu şikâyetler birkaç gün içinde tamamen geçer.

Sonuçların etkisi ne zaman ortaya çıkar? 
İşlemin etkisini hemen görebilirsiniz. Ancak uygulama yapılan bölgenin son halini alması için ödemin tamamen geçmesi gerekir, bu da bir hafta- on günü bulacaktır. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılıkları 6-8 ay kadardır. Bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Dolgunun en çok kullanıldığı bölgeler nereleridir? Az bilinen bir bölge var mıdır? 
Dolgunun en yaygın kullanıldığı bölge yüz bölgesidir. Yüz bölgesinde özellikle kırışıklıkların ve izlerin ortadan kaldırılması amacı ile uygulanır. Bunun dışında yüzün şekillendirilmesinde yani yer çekimin etkisine bağlı zaman içerisinde gerçekleşen ovalite kaybının düzeltilmesinde kullanılır. Yüzde kullanıldığı başlıca bölgeler dudak bölgesi, nazolabial oluklar,  marionette çizgileri ve elmacık kemiği bölgesidir. Bunun dışında şakak bölgesindeki çukurlaşmanın düzeltilmesi, kaşların kaldırılması, burun kontürünün düzeltilmesi, çene ve Jawline hattının düzeltilmesi ve botoksla tümü ile açılmayan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında kullanılır. Dolgu aynı zamanda meme bölgesi ve bacak düzgünleştirme ve eldeki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak amacı ile kullanılabilir. Özellikle burun ve çene bölgesine yapılan uygulamalar, gözaltı oluğu bölgesi ve şakak uygulaması daha az yapılan uygulamalardır.

 
 
Dolgu yaptırmanın zararı var mıdır? Zararlı olmaması için nelere dikkat edilmelidir? 
Süre içerinde sentetik ve yarı sentetik birçok dolgu maddesi kullanılmıştır. Ancak bunların yan etkilerinin ileri düzeyde olması ideal dolgu maddesinin vücut tarafından tümü ile ortadan kaldırılabilecek bir madde ihtiyacını doğurmuştur. Bugün bu özelliği taşıyan başlıca dolgu maddesi hyaluronik asittir. Bunun dışında yağ enjeksiyonları da güvenilir dolgu uygulamalarına örnektir. 
Öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur, dolgu maddesinin hyaluronik asit içerikli olmasıdır. Uygulamanın mutlaka bu konuda yetkin hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
 
Kötü dolgu var mıdır? 
Hyaluronik asit içermeyen dolgular tercih edilmemelidir. Zira vücudun tümü ile ortadan kaldıramadığı her madde zaman içerisinde gelişebilecek yabancı cisim reaksiyonuna bağlı komplikasyonlara neden olacaktır. Doğal görüntünün dışında her türlü suni değişim görüntüsü oluşturan uygulama en hafif hali ile kişiye uygun olmamaktadır. İyi dolgu uygulaması nedeni anlaşılmayan bir güzelleşme ve gençleşme sağlar.
 
Dolgu malzemeleri insan vücuduna uyumlu mudur? Alerji yapar mı? 
Başlıca kullandığımız hyaluronik asit vücudumuzda yaygın olarak bulunan su tutucu ve dolaşım artırıcı özellikleri olan, polisakkarit yani şeker türevi bir maddedir. Doku tarafından tümü ile metobolize edilmiş özelliktedir. Uygulama sonrası hyaluronik asit ile yapılan her dolgunun yan etkileri ortadan kaldırılabilir. İşlem sonrası zaman zaman kızarıklık, morluk benzeri geçici yan etkiler görülebilir. 
 
Dolgu ne kadar dayanır? Çıkarılması için ayrı bir operasyon gerektirir mi? 
Hyaluronik asit dolgusu içerdiği hyaluronik asit yoğunluğuna göre 4 ile 18 ay kalıcı etki sağlar. Tümü ile dokuyla uyumlu bir madde olduğundan dolayı ifade ettiğimiz süreler içerisinde kendiliğinden eriyecektir.
 
Dolgu uygulaması nasıl olur? Acı verir mi? İyileşme süreci var mıdır, nasıldır? 
Dolgu uygulaması çok ince iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama ortalama 15 ile 45 dakika süreler içerisinde kişiye yapılabilir. Kişi günlük aktivitesine hemen geri döner. İşlem sonrası kızarıklık, morluk ve ödem benzeri durumlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bunlar 2 ile  7 gün içerisinde ortadan kalkar.
 
Dolgu yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?
Dolgu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken kişinin gerçekten dolguya ihtiyacı olup olmadığıdır. Ek olarak hastanın ne tür beklentilerle dolgu yaptırmak istediği iyi anlaşılmalıdır. Dolgu yapıldığı miktara paralel etki gösteren bir uygulamadır. Dolgunun ihtiyaçları karşılayacak miktarda ve yüz orantısını bozmayacak şekilde uygulanması gerekir.

TÜM TEDAVİLERİMİZ

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın. Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazınız. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden iletilecektir

DOKTORUNUZA SORUN
Lütfen adınızı yazınız.
Lütfen soyadınızı yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz e-posta adresinizi yazınız.
Mesajınızın konusunu seçiniz.
Bize ulaştırmak istediğiniz sorunuzu yazınız.

MEDİLAS, ESTETİK ve GÜZELLİK MERKEZİ

HAKKIMIZDA

MEDİLAS

Medilase cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.

BASINDAN

HABERLER

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya hakkında şimdiye kadar basında yer alan haberleri BASINDAN sayfası altında bulabilirsiniz.

SİZE ÖZEL

SAĞLIK REHBERİ

Tüm estetik ve güzellik merkezlerinde yapılan işlemler hakkında bilgi, sağlık makaleri, doktora sorulmuş sorular ve sağlık ansiklopedisi için tıklayın.

İletişim

Medilase, Estetik ve Güzellik Merkezi

Atatürk Caddesi Anıt İş Merkezi Kat:2 (Hancı Pastanesi Karşısı) Alanya /Antalya


Email: [email protected]

Detaylı bilgi ve randevu için:

(+9) 0242 513 3330

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi -Cuma: 08:00 - 19:00
Cumartesi: 09:00 - 17:00

Medilas:

Özel Medilas Polikliniği estetik, güzellik, cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.