Estetik ve Güzellik - Medikal Estetik Uygulamalar

Medikal Estetik Uygulamalar

Medikal Estetik Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Cerrahi işleme gerek duyulmadan, kısa sürede sonuç alınan medikal estetiğe talep gün geçtikçe artıyor. Medikal estetik, kişiye birçok avantaj sağlıyor. İşlem yapılır yapılmaz kişi günlük hayatına dönüş yapabiliyor. Süre avantajının yanı sıra cerrahi operasyonlar yapılmadığı için kişide enfeksiyon gelişme riski azalıyor. İşlemler doğru ellerde yapıldığında sonuçlar da oldukça doğal ve güzel oluyor. Peki, medikal estetik denildiğinde akıllara hangi işlemler gelmeli?

Medikal estetik nedir, medikal estetik denilince hangi işlemler akıllara gelmeli?

Medikal estetik, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri, daha güzel ve genç görünmelerini sağlamak için veya yaşlanma sürecini yavaşlatmak adına yaptığımız birtakım işlemlerin adıdır. Bunlar cerrahi olmayan işlemlerdir. Noninvaziv işlemler adı verdiğimiz bu işlemlerde kesi olmaz veya çok küçük kesiler olur dolayısıyla ameliyathaneye girmeye gerek duymadığımız işlemlerdir. Sıklıkla dolgu, botoks uygulamaları, PRP uygulamaları, cihazlarla yapılan lazer, radyofrekans destekli uygulamalar, ultrason eşliğinde yapılan uygulamaları içermektedir.

Medikal Estetik Nedir?

Medikal Estetik Uygulamaları bedensel incelme, botoks, dolgu maddeleri ile kırışıklık tedavisi, kimyasal peeling, cilt bakımı, mezoterapi bulunmaktadır. Botoks ile kırışıklık tedavisi, terleme tedavisi yapılmaktadır.

Yüz, kollar, bacaklar, dudaklar, göğüsler, kalça ve burun gibi vücudun bölümlerini, dokusunu ve konturunu değiştiren, kişilerin kendilerini daha genç, estetik ve güzel görünmelerini sağlayan, bu sayede çeşitli cerrahi olmayan uygulamaları ve teknolojileri kullanarak vücudun bütününe yeni bir şekil oluşturan işlemler bütünü medikal estetik nedir sorusunun cevabıdır.

Medikal estetiğin avantajları nelerdir?

Medikal estetik, cerrahiye uygun olmayan veya cerrahinin erken olduğu, özellikle 30 ila 45 yaş arası dediğimiz hasta grubuna uygulanan işlemlerdir. Medikal estetiğin tercih edilmesinin en büyük sebebi hızlı bir şekilde, hatta ofis ortamında işlemin hızlıca yapılıp, kişinin buradan çıkıp işine hemen devam etmesinin sağlanmasıdır. Bu tip uygulamalarda enfeksiyon riski hiç yok değil ama bir cerrahi işleme göre çok düşük düzeydedir.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Çeşitli cerrahi olmayan medikal estetik yöntemleri vardır. Bunlar;

 • Kimyasal peeling: Ölü deriyi gerginleştirme, sıkılaştırma ve canlandırmak için kimyasal solüsyonların kullanılması işlemidir. Deriye uygulanan bu kimyasal solüsyonlar sayesinde ölü deri soyularak yeni ve sağlıklı deri ortaya çıkar.
 • Dolgu: Küçük uçlu iğneler ile kırışıklık, sarkma ve gevşek olan bölgelere enjekte edilir. Dolgunun ana maddesi vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asittir.
 • Botoks: Bir bakteri çeşidinden elde edilen karışımın kırışık, çökük, sarkık ve cansız bölgelere enjeksiyon yardımıyla uygulanması işlemidir. Botoks uygulamasından sonra gözle görülür değişimler yaşanır.
 • Lazer: Tıbbın çoğu alanında kullanılan bu yöntem medikal estetik uygulamalarındandır.
 • Prp: Ölü cildin yenilenmesi, tekrar canlanması ve leke sorunları için prp yapılır. Kök hücre tedavisi olarak da bilinir.
 • Mezoterapi: Vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin ve enzimlerin karışımıyla elde edilen maddelerin sorunlu bölgelere küçük iğneler yardımıyla uygulanması işlemidir. Cilt yenileme, canlandırma ve parlaklık sağlar.
 • Botoks
 • Dudak ve Yanak Dolgusu
 • Ameliyatsız Yüz Germe (Ultra V Lift) Örümcek Ağı
 • Karbon Peeling
 • Lazerle Cilt Yenileme
 • Lipoliz
 • Micro Dermal Terapi
 • Clean Sheet Peeling (Leke Tedavisi)
 • Gözaltı Işık Dolgusu
 • Hiperhidroz Aşırı Terleme Tedavisi

Bunlar Medikal Estetik Uygulamalarından bir kaç tanesi… Diğer Medikal Estetik uygulamalarımız için bize ulaşın

Medikal Estetik Uygulamalar Fiyatları

Medikal Estetik Uygulamalar fiyatları her il, her hekim ve teknisyen tarafından farklı ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Kısaca fiyatları sabit değilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Medikal Estetik Uygulamalar fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Medikal Estetik Uygulamalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Medikal Estetik Uygulamalar nedir? Medikal Estetik Uygulamalar nasıl etki eder? Medikal Estetik Uygulamalar ne işe yarar? Medikal Estetik Uygulamalar hangi sorunlarda etkili oluyor? Medikal Estetik Uygulamalar yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Medikal Estetik Uygulamalar yaptırmada herhangi bir risk var mı? Medikal Estetik Uygulamalar işlemi nasıl uygulanıyor? Medikal Estetik Uygulamalar uygulamasını kim yapıyor? Medikal Estetik Uygulamalar uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Medikal Estetik Uygulamalar yan etkisi var mı? Medikal Estetik Uygulamalar etkisi ne kadar sürer? Medikal Estetik Uygulamalar kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Medikal Estetik Uygulamalar hangi amaçlarla kullanılıyor? Medikal Estetik Uygulamalar sonrası denize girilir mi? Medikal Estetik Uygulamalar fiyatları nelerdir

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×