Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya

OKSİJEN TERAPİ

Cildi gençleştirici farklı bir bakım olarak şimdilerde kadınlar tarafından tercih edilen oksijen terapi hakkında herşey

TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Teknolojik uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ESTETİK - GÜZELLİK

Botoks, Dolgu Uygulamaları, Dudak Dolgusu, Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt Gençleştirme, Gözalti ışık Dolgusu...

TEDAVİLER

Tüm tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DOKTORUNUZA SORUN

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın.

Oksijen Terapi

Cildi gençleştirici farklı bir bakım olarak şimdilerde kadınlar tarafından tercih edilen oksijen terapi hakkında, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya

– Oksijen terapi nasıl bir uygulama?

Kırışıklıkları ve çizgileri yok ediyor. Kendi özel ürünlerini oksijen basıncıyla birlikte cilt altındaki dokulara kadar indirip, cilde iyice nüfuz etmesini sağlayan bir uygulama… Böylelikle kremler cilde daha çabuk nüfuz ediyor. Ayrıca oksijen, ürünlerin etkisini iki kat artırıyor. 

– Basınç cilde nasıl etki ediyor? 

Uygulamaya başlamadan önce cilt temizleniyor, bakım ve peeling yapılıyor. Ardından cilde özel kremler sürülerek, oksijen makinesine bağlı başlıkla yakın mesafeden hafif dokunuşlarla ve kısa aralıklarla basınçlı oksijen veriliyor. Böylelikle hem kremin içeriği hem oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşıyor. Uygulama sonunda 15 dakika boyunca solunum yoluyla ayrıca oksijen uygulaması yapılıyor. Bunun da vücuda genel olarak olumlu bir etkisi bulunuyor. Oksijen, bilindiği gibi metabolizmayı hızlandırıyor, yağ yakımını artıryor. 

– Uygulama başka bölgelere de yapılabilir mi?

Evet. Onda da yine aynı ürünün farklı grupları bulunuyor. Bu kez vücut ürünleri bacaklara, selülitli bölgelere ağırlık verilerek iyice yediriliyor. Özel kremler ve özel masajlarla bir an önce portakal kabuğu görüntüsünün yok edilmesi sağlanıyor.

– Uygulama ne kadar sürüyor?

Selülit tedavisi 10 hafta, 10 seans… En çok 15 seansa kadar olabiliyor. Eğer yoğun bir selülit sorunu varsa, 15 seansa kadar çıkabiliyoruz. Seanslar 1,5 saat sürüyor. Haftada 2 kez uygulanıyor. 

– Kadınlar ciltlerindeki ve vücutlarındaki değişikliği nasıl fark ediyor? 

Öncelikle, diğer tedavilerimizde de olduğu gibi portakal görünümü gün geçtikçe azalıyor ve tedavi sonunda yok oluyor. Cilt uygulamasında ise ilk bakımdan sonra yüz pembe, canlı, sağlıklı, parlak ve gergin bir görünüm kazanıyor.

– Uygulamalar sırasında düzenli olarak uyulması gereken şeyler var mı, diyet gibi mesela?

Bunu hep söylüyoruz. Cihazlar yüzde 100 ömür boyu kalıcı etkiye sahip değiller. Muhakkak bir sonuç alınıyor, ama eğer kişinin eski yaşam biçimi hareketsizse, sağlıksız beslenme durumu ve uyku düzeni bozukluğu varsa, tekrar eski haline dönmesi ihtimali yüzde 90… Dolayısıyla sağlıklı beslenme ve spor bir arada olmalı. Spor derken hiç olmazsa haftada iki-üç gün yürüyüşten bahsediyorum.

– Kimlere öneriyorsunuz bu uygulamayı?

Hiçbir sınırlaması, hiçbir kalıbı, çerçevesi yok. Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilecek bir yöntem.

TÜM TEDAVİLERİMİZ

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın. Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazınız. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden iletilecektir

DOKTORUNUZA SORUN
Lütfen adınızı yazınız.
Lütfen soyadınızı yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz e-posta adresinizi yazınız.
Mesajınızın konusunu seçiniz.
Bize ulaştırmak istediğiniz sorunuzu yazınız.

MEDİLAS, ESTETİK ve GÜZELLİK MERKEZİ

HAKKIMIZDA

MEDİLAS

Medilase cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.

BASINDAN

HABERLER

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya hakkında şimdiye kadar basında yer alan haberleri BASINDAN sayfası altında bulabilirsiniz.

SİZE ÖZEL

SAĞLIK REHBERİ

Tüm estetik ve güzellik merkezlerinde yapılan işlemler hakkında bilgi, sağlık makaleri, doktora sorulmuş sorular ve sağlık ansiklopedisi için tıklayın.

İletişim

Medilase, Estetik ve Güzellik Merkezi

Atatürk Caddesi Anıt İş Merkezi Kat:2 (Hancı Pastanesi Karşısı) Alanya /Antalya


Email: [email protected]

Detaylı bilgi ve randevu için:

(+9) 0242 513 3330

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi -Cuma: 08:00 - 19:00
Cumartesi: 09:00 - 17:00

Medilas:

Özel Medilas Polikliniği estetik, güzellik, cilt ve vücut bakımı alanında hizmet veren modern etkili ve bilimsel yöntemlerle müşteri memnuniyetini maksimuma ulaştırmayı hedefleyen bir merkezdir.