Estetik ve Güzellik - Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Pasif Jimnastik’in kaç seans olması gerektiği, etkileri ve nasıl zayıflattığı ile ilgili bilgilendirici yazımız.

PELEKTROSTİMÜLASYON (Pasif Jimnastik)

Pasif jimnastik deyimi, yapılan uygulamayı anlamayı kolaylaştırmak için halk arasında kullanılan bir deyimdir. Gerçekte bu uygulama bölgesel şekil bozukluklarının ve fazla yağ dokularının elektroterapi ( elektrostimülasyon) yöntemiyle giderilmesi esasına dayanmaktadır. Vücudumuzda yağ dokusunun biriktiği yerlerde, kas dokusunu pasif biçimde çalıştırarak bölgenin incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik vücuda yerleştilen elektrodlarla doğru akım uygulanarak yapılır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Herhangi bir kalori kaybina yol açmaz. İdeal kilo sınırları içinde bulunan ya da uygun bir programla zayıflamakta olan kişilere önerilir. Aynı zamanda aktif spor gibi efor gerektirmediği için ağır egzersiz yapması yasaklananlarda içermediğinden zayıflama döneminde egzersiz ihtiyacını karşılar. Ayrıca aktif sporda olduğu gibi kas kütlesinde artışa yol açmaz.

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Bölgesel zayıflamada kilo verirken olusan sarkmalari önlemek vücudu toparlamak ve cm. olarak incelmek amacıyla kullanılmalıdır. İncelmenin dışında kan akımını düzenleyerek cildin kalitesini artırır ve selülitin azalmasında etkili olur.

Her seansta artırılan akımla haftada 2-3 kez olmak üzere 15 – 20 seans önerilmektedir. Sonrasında özellikle Lenf drenajı ( pressoterapi) ve LPG uygulaması etkiyi maximum düzeye çıkararak en iyi sonucun elde edilmesini sağlar. Kişiler uygulamayı bıraktıktan sonra vücut yapısında bozulma veya kilo artışı söz konusu değildir.

Pasif Jimnastik Fiyatları

Pasif Jimnastik fiyatları her il, her hekim ve teknisyen tarafından farklı ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Kısaca fiyatları sabit değilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Pasif Jimnastik fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Pasif Jimnastik Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Pasif Jimnastik nedir? Pasif Jimnastik nasıl etki eder? Pasif Jimnastik ne işe yarar? Pasif Jimnastik hangi sorunlarda etkili oluyor? Pasif Jimnastik yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Pasif Jimnastik yaptırmada herhangi bir risk var mı? Pasif Jimnastik işlemi nasıl uygulanıyor? Pasif Jimnastik uygulamasını kim yapıyor? Pasif Jimnastik uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Pasif Jimnastik yan etkisi var mı? Pasif Jimnastik etkisi ne kadar sürer? Pasif Jimnastik kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Pasif Jimnastik hangi amaçlarla kullanılıyor? Pasif Jimnastik sonrası denize girilir mi? Pasif Jimnastik fiyatları nelerdir

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×