Estetik ve Güzellik - PRP – Platelet Rich Plasma

PRP – Platelet Rich Plasma

PRP – Platelet Rich Plasma Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

PRP (Platelet Rich Plasma)

Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini, kök hücreleri ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır. Estetik amaçlı uygulamalarda: yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir. Yüzde ve vücutta lifting etkisi sağlar. Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir. Deride yllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak için kullanılabilir. Yarım saatten daha kısa bir sürede uygulanan bu işlem, cerrahisiz ve anestezisiz bir şekilde klinik ortamda uygulanabilir. Bu uygulamadan sonra cildin gerginliği ve nemliliği artarken kırışıklıklar ile açık gözeneklerin sayısı azalmaktadır.

PRP ile Gençleşme

PRP (Platelet Rich Plasma), yüz gerginleştirme, kırışıklıkların azaltılması ve doldurulması, kontur düzeltme, gevşekliğin azaltılması, leke tedavisi ve yaşlanmayı geciktirme gibi birçok alanda kullanılabilir. Yarım saatten daha kısa bir sürede uygulanan bu işlem, cerrahisiz ve anestezisiz bir şekilde klinik olarak kanıtlanmış çok iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Bu uygulamadan sonra cildin gerginliği ve nemliliği artarken kırışıklıklar ile açık gözeneklerin sayısı azalmaktadır.

PRP ile Saç Dökülme Tedavisi

PRP saç dökülmesini engellemede kullan ılan en yeni ve en ba şar ıl ı yöntem- lerden birisidir. Bu yöntem ile inan ılmaz sonuçlar almak mümkündür. Saç köküne direk PRP ve büyüme faktörlerini verildiği zaman; saçlarda kal ınla ş- ma, s ıkla şma, dökülmede tamamen durma ve yeni saç oluşumu gözlemlenir. PRP uygulamas ında, hedef bölgeye kan dola ş ım ıyla ta ş ınabilenden çok daha fazla say ıda platelet ve içeri ğinde bulunan büyüme faktörlerini ula ştırabil- mektedir. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak saç köklerinin kuvvetlenmesi dökülmesinin tamamen durmas ın ı saçlar ın s ıkla ş ıp gürleşmesini sa ğlar.prp ile birlikte mezoterapi de yap ıldı ğ ı zaman tedavinin ba şar ıs ı çok yüksek oranda artar.

PRP – Platelet Rich Plasma Fiyatları

PRP – Platelet Rich Plasma fiyatları her il, her hekim ve teknisyen tarafından farklı ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Kısaca fiyatları sabit değilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak PRP – Platelet Rich Plasma fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

PRP - Platelet Rich Plasma Hakkında Bilinmesi Gerekenler. PRP - Platelet Rich Plasma nedir? PRP - Platelet Rich Plasma nasıl etki eder? PRP - Platelet Rich Plasma ne işe yarar? PRP - Platelet Rich Plasma hangi sorunlarda etkili oluyor? PRP - Platelet Rich Plasma yapılan bölgede komplikasyon olur mu? PRP - Platelet Rich Plasma yaptırmada herhangi bir risk var mı? PRP - Platelet Rich Plasma işlemi nasıl uygulanıyor? PRP - Platelet Rich Plasma uygulamasını kim yapıyor? PRP - Platelet Rich Plasma uygulaması etkisini ne zaman gösterir? PRP - Platelet Rich Plasma yan etkisi var mı? PRP - Platelet Rich Plasma etkisi ne kadar sürer? PRP - Platelet Rich Plasma kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? PRP - Platelet Rich Plasma hangi amaçlarla kullanılıyor? PRP - Platelet Rich Plasma sonrası denize girilir mi? PRP - Platelet Rich Plasma fiyatları nelerdir

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektirSIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×