Estetik ve Güzellik - Kılcal Damar ( Varis ) Tedavisi

Kılcal Damar ( Varis ) Tedavisi

Kılcal Damar (Varis) Tedavisi Tedavisi Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Genetik yatkınlık ,çok ayakta kalmak ,doğumlar, fazla kilolar gibi sebeplerden dolayı genellikle ilerleyen yaşlarda varis problemi ile karşılaşabiliriz. Cerrahi olmayan varis tedavisi skleroterapi dediğimiz enjeksiyon ve lazerle tedavi olmak üzere iki türlü yapılır. Lazerle tedavi yüksek ısı taşıyan ışığın çok kısa süre (0.3 sn) damara uygulanması şeklindedir.

Cildi etkilemeden geçip daha koyu renkli (kırmızı,mor) damarı ısıtır damar çeperini bozar tahrip eder,damarın içindeki kam pıhtılaşır ve o kılcal damarı yok edecek şekilde tıkar. Pıhtılaşan ve tahrip olan bu damar vücut tarafından emilerek yok edilir geride normal cilt kalır.

Bir ay yada 15 gün aralarla uygulanan seanslar şeklinde devam eder genellikle 2-3 seans sürer ancak bazen daha uzun sürebilmektedir. Seans süreleri 10-30 dakika arası değişmektedir. Skleroterapi ise kılcal damardan daha kalın damarların içine damar büzüştürücü madde enjekte edilerek damarın tahrip edilmesi işlemidir.

Tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur ancak o bölgedeki yada diğer alanlardaki damarlar zamanla genişleyebilir, bu durum çürük dişin çekilmesinin diğer dişlerin çürümesine engel olamayacağına benzetilebilir.

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis tedavisinin üstünlükleri;

 • Uygulama kolay ve ağrısızdır, uyuşturucu ve narkoz gerekmez.
 • İstirahat gerektirmez, tedavi süresince hasta işine devam edebilir
 • Hiç iz bırakmaz (özellikle etek giyen bayanlarda iz önemli sorundur)
 • Yüz bölgesi dahil her bölgeye uygulanabilir.

Varis Tedavisi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Varis Tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Varis Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Varis Tedavisi nedir? Varis Tedavisi nasıl etki eder? Varis Tedavisi ne işe yarar? Varis Tedavisi hangi sorunlarda etkili oluyor? Varis Tedavisi yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Varis Tedavisi yaptırmada herhangi bir risk var mı? Varis Tedavisi işlemi nasıl uygulanıyor? Varis Tedavisi uygulamasını kim yapıyor? Varis Tedavisi uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Varis Tedavisi yan etkisi var mı? Varis Tedavisi etkisi ne kadar sürer? Varis Tedavisi kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Varis Tedavisi hangi amaçlarla kullanılıyor? Varis Tedavisi sonrası denize girilir mi? Varis Tedavisi fiyatları nelerdir

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×