Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Vücut şekillendirme sistemleri ile daha biçimli, ince ve çekici bir siluete kavuşmak mümkün. Bikini mevsimi fobisine son vermenin sırrı bu tedavilerden geçiyor.

Cerrahi operasyon gerektirmeyen müdahalelerle daha sıkı bir vücut vadeden teknikler, istenilen bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak hem incelme hem de daha genç bir siluet yaratıyor. Diyete ve egzersize direnç gösteren, fazla yağlarından, elastikiyetini kaybetmiş vücut hatlarından şikâyetçi olan herkes, ultrason ve radyo frekans gibi farklı enerjilerle etki eden teknolojilerden faydalanabilir. Karın, kalça, sırt ve bacakları yeniden şekillendiren, bu bölgelerdeki cildin sıkılığını artıran ya da bölgesel fazlalıkları yok eden Zeltiq, SculpSure, UltraShape ya da VelaShape gibi sistemlerden hangisinden fayda sağlayabileceğiniz beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirleniyor.

Vücut şekillendirme estetikleri; Vücut Hızlı Şekillendiren Yöntemler

Estetik cerrahide, vücut biçimlendirme cerrahisi söz konusu olduğunda vücudun neredeyse her yerine birçok farklı yöntem uygulanabilir. Hastalar bu operasyonlar sayesinde diyet ve egzersize cevap vermeyen fazla yağ ve deriden kolaylıkla kurtularak mükemmel bir vücuda sahip olabiliyor.

Meme Estetiği

Tüm dünyada en sık yapılan ameliyatların başında gelir. Küçük göğüsler büyütülebiliyor, büyük göğüsler küçültülebiliyor, sarkık göğüsler dikleştirilebiliyor. Küçültme ameliyatlarında fazla meme dokusu alınıyor. Büyütme ameliyatlarında istenilen şekilde implantlar kullanılabiliyor.

Kalça İmplantı

Kalça büyütme operasyonunda faydalandığımız kalça implantları vücut şekillendirmenin önemli bir parçasıdır. Bu implantlar kas dokusunun önüne ya da arkasına yerleştirilerek kalçanın şeklini ve boyutunu geliştirirken doğal bir his de verir. Ancak üzerine oturulmasına dayanıklı olması gerektiği için meme implantlarına göre daha sert bir yapısı vardır.

Brezilya Tipi Kalça Germe

Brezilya tipi kalça germe olarak da adlandırılan bu ameliyat günümüzde gittikçe popülerlik kazanıyor. Diğer vücut germe operasyonlarında olduğu gibi kalça germede de fazla deri alınarak kalan deri sıkılaştırılır. Brezilya tipi kalça germede vücudun başka bir yerinden alınan yağ arındırılarak daha dolu ve yuvarlak bir kalça için kullanılır. Kalça germe ameliyatı uzun süreli memnun edici sonuçlarıyla güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Karın Bölgesi Estetik Operasyonu (Abdominoplasti)

Karın bölgesi estetiği göbekteki fazla yağın, derinin alınmasını ve abdominal kasları germe operasyonunu birleştiren özel bir vücut biçimlendirme ameliyatıdır. Abdominoplasti ayrı bir prosedür olarak uygulanabilse de vücut biçimlendirme ameliyatının bir parçası olarak yapılabilir.
Vücudunuzdaki selülitler, fazla yağlarınız veya fazla deriniz çeşitli vücut biçimlendirme operasyonlarıyla tedavi edilebilir. Aynı anda hem deri fazlalığınız hem de fazla yağınız varsa bu operasyonlar sorununuz için harika bir çözümdür.

Üst Bacak, Uyluk Germe

Uyluk estetiğiyle geniş bir bölge olan üst bacak, vücudun geri kalanıyla orantılanarak bacakların yanında kalçanın da daha çekici görünmesi sağlanır. Bu operasyonda kasıklara saklanarak atılan kesiyle fazla deri iç ya da dış uyluktan güvenli bir şekilde alınır, bölgeye kontur verilir.

Kol Germe

Kol Germe: Kol derisindeki elastikiyet kaybının sebep olduğu sarkmalar, yaşlandıkça ve fazlaa kilo vermek gibi etkenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Kol germe ameliyatı bu sorunun cerrahi çözümüdür. Bazen ameliyat liposcution…

Kol germe ameliyatı üst kol bölgesindeki fazla derinin alınmasında uygulanır. Fazlalığın nedeniyse genellikle yaşlanmanın doğal etkileri olsa da bazen hızlı kilo kaybı da buna yol açabilir. Fazla derinin alınmasıyla sıkılaşan kollar hastada daha genç bir görüntü oluşturur. Ancak yağ fazlalığı olan hastalar olumlu sonuçlar almak için öncelikle liposuction yaptırmalıdır.

Liposuction

Liposuction: genel olarak cerrahi operasyon ile vakumlayarak vücuttan yağ alma işlemidir. Yağ depolanması ile oluşan fazlalıkların giderilmesi için etkili bir yöntemdir. Öncelikle bilinmesi gereken Liposuction (Yağ Aldırma)…

Liposuction vücut şekillendirmesinde en yaygın yöntemdir çünkü liposuction cerraha vücut şekillendirmede ayrıntıya inme fırsatı tanır. Çok ince birkaç kesi açılarak inatçı yağ depolarının üstesinden kalıcı olarak gelinebilir. Liposuction birçok farklı yöntemle uygulanabilir

Karın Germe

Karın germe ameliyatları aşırı kilo alımı, hamilelik sonrası kilolar, bölgesel kilo alımı gibi problemler sonrasında fazla yağ bulunan veya karın çatlakları oluşmuş derinin çıkartılması işlemidir. Bazı durumlarda karın germe…

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları boyun bölgesinde yaşlanma ile birlikte etkisi artan kırışma, sarkma, kalınlaşma, yer değiştirme gibi problemlerin tedavisi için uygulanmaktadır.Yerçekiminin deri, doku ve kaslar üzerindeki etkisi…

Bacak Germe

Bacaklar yaşlanma ile birlikte deri elastikiyetinin kaybı, yağ dokusunun azalması gibi fiziksel değişikliklere uğrarlar. Sık kilo alıp verme, fazla miktarda kilo verme gibi nedenler ve yerçekiminin etkisi ile gevşeme ve sarkma…

Popo Kaldırma

Popo kaldırma – dikleştirme operasyonlarında çeşitli teknikler vardır. İşlem esnasında yağ enjeksiyonu, protez, dolgu maddesi enjeksiyonu kullanılabilir. Hacim kaybı olan hastalarda kendi vücudundan…

Vücut Şekillendirme Fiyatları

Vücut Şekillendirme fiyatları her il, her hekim ve teknisyen tarafından farklı ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Kısaca fiyatları sabit değilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini arayarak Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Medikal Estetik Danışmanlığı

Siz değerli misafirlerimizi, yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe merhaba demeye davet ediyoruz. Dileğimiz, merkezimizde kendinizi evinizde hissetmeniz ve sizlerin isteklerini, beklentilerini en doğru biçimde algılayarak, fazlası ile yerine getirmektir. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi atmosferi; anlayış, güzellik ve karşılıklı sempati ile doludur.


Daha fazla bilgi

Vücut Şekillendirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Vücut Şekillendirme nedir? Vücut Şekillendirme nasıl etki eder? Vücut Şekillendirme ne işe yarar? Vücut Şekillendirme hangi sorunlarda etkili oluyor? Vücut Şekillendirme yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Vücut Şekillendirme yaptırmada herhangi bir risk var mı? Vücut Şekillendirme işlemi nasıl uygulanıyor? Vücut Şekillendirme uygulamasını kim yapıyor? Vücut Şekillendirme uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Vücut Şekillendirme yan etkisi var mı? Vücut Şekillendirme etkisi ne kadar sürer? Vücut Şekillendirme kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Vücut Şekillendirme hangi amaçlarla kullanılıyor? Vücut Şekillendirme sonrası denize girilir mi? Vücut Şekillendirme fiyatları nelerdir

  Hemen Doktorunuza Sorun

  Doktora soru sor, anında cevap al bölümünde Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi doktor ve estetisyenlerine sağlık, bakım, estetik ve güzellik ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımızın cevapları size e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir  SIK SORULAN SORULAR; Tüm işlem, tedavi ve uygulamalar hakkında bilgi, sağlık, bakım önerileri, etkili estetik ve güzellik sırları ve tavsiyeleri, doktora sorulmuş sorular ve cevapları

  Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.
  Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.
  Hayır. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmez. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile bunu sağlamak, doğal bir görünüm vermek mümkündür.
  Hayır, bu mümkün değildir. Botoks doktor tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel etkilidir. Etki mekanizmaları farklıdır. Botoksdinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. Kremler, cildi besleme, nemlendirme ve kollajen oluşumunu hızlandırma işlevlerini yerine getirir. Yüzeysel etkili olup, kırışıklık görünümünü hafifletmektedir. Botoks ise kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller.
  Kaş arası kırışıklıkların tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk saflaştırılmış nörotoksin kompleksibotokstur. Botoksun bu endikasyonda kullanımı, AB ülkelerindeki yetkili kurumların yanı sıra ABD'de FDA tarafından da onaylanmıştır.
  Hayır. Botoks bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiş doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır.
  Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.
  Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.
  ×

  Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

  ×