Güzellik Sırları

Medilase Estetik ile güzellik sırları. Doğal güzellik bir mit değil. Sadece biraz kendinizi tanımalı ve kendinizle ilgili gerçeklere uyumlu adımlar atmalısınız. Herkesin bilmediği güzelliğe dair en önemli sırları medilase.net’e tıklayarak öğren.

Cildinizi tanıyor musunuz?

Herkes gibi herhalde siz de pürüzsüz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsunuzdur. Ancak bunun için ambalajı gözünüze hoş gelen ne kadar kozmetik ürünü varsa, içeriğine, kullanım alanına bakmaksızın torbaya doldurmak çözüm değil. Aslolan cildi tanımak, doğru temizlik ritüelini uygulamak ve uygun bakım ürünleriyle son dokunuşu yapmak. Cilt bakımı uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak yada sıkça sorulan sorulara gözatmak için tıklayın. Cilt Bakımı : Cildin Yapısı ile ilgili diğer bilgilerede göz atabilirsiniz.
Daha fazla oku...

Xela Rederm 1.8

Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklık, nemsizlik, yüz ovali bozulması ve sarkma sorunlarını redermalizasyon ile tedavi edilebilir. Xela Rederm içeriğinde ki süksinik asit ve hyaluronik asit ile fibroblast, elastin ve kolajen üretimini artırır.

XELA REDERM

Estetik tıpta , çift sinerjik etkisi için Süksinik asit ile kombine edilmiş yüksek molekül ağırlıklı, saflaştırılmış biyoteknolojik kökenli HA içeren yenilikçi bir markadır. Enstitü Hyalual benzersiz bir marka oluşturmak için Yüksek Arıtma (HP) ve Çift Sinerjik Teknoloji (DST) teknolojisini bu üründe kullandı. Xela Rederm, pH 7.4 ile daha stabil bir çözelti elde eder ve en uzun süre biyolojik olarak parçalanma riskinden korunarak uzun süre dokularda kalır. Xela rederm ciltte 3 ana yaşlanma mekanizmasına etki eder. Yaşlanmaya bağlı baskılanan cilt metabolizmasını tekrar düzenler,cildin zamanla yetersiz kalan antioksidan sistemini destekleyerek serbest radikal oluşumunu engeller. Cildin ihtiyacına göre 15 gün aralıklarla 2 ya da 4 seans uygulanır. Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Redermalizasyon- Xela Rederm Etki Alanları

 • Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklık, sarkma, nemsiz, mat görünümü iyileştirir,
 • Sivilce izlerini hafifletir,
 • Kırışıklıkları açar,
 • Cilt lekelerini azaltır,
 • Hücrelerde bio kimyasal ve fizyolojik süreçleri düzenler,
 • Cilt kalitesinin artması ve dokunun iyileşmesini sağlar.
 • Cildin su tutma potansiyelini ve elastikiyetini artırır
 • Yüzün (koyu halkalar, vb.), Boyun, Dekolte ve Ellerin ten rengini iyileştirir
 • Anti-hiperpigmentasyon düzeltir
 • İnce çizgileri doldurur ve düzeltir.

Ürün ve Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi mi almak istiyorsunuz? Hemen bizi arayın (+9)0242 513 3330

Daha fazla oku...

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme (Yüz Gençleştirme)

Hücrelerimiz belli bir yaşta ölmeye başladığı için yaşlanırız. Peki bu hücreleri cilde geri vererek cildi gençleştirmek mümkün mü? İşte yanıtı...

Kök hücre tedavisi ile cilt gençleştirme işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle ciltten fibroblast hücrelerinin alınması gerekir. Uzman hekim tarafından kulak arkasından, estetiği bozmayacak bir şekilde küçük bir biyopsi parçası (4-6 mm) alınır. Alınan parça fibroblast kök hücrelerin üretilmesi için özel koşullarda Sağlık Bakanlığı Onaylı Kök Hücre laboratuvarına gönderilir. Kültür sonucunda (4-6 hafta içinde) fibroblast kök hücreler çoğaltılır. Uzman hekim hücrelerin öldüğü bölgelere; enjeksiyon yöntemiyle yeni hücreleri nakleder. Bu işlem kök hücreler laboratuvarda üretildikten sonra 30-45 gün aralıklar ile toplamda 3 kez tekrarlanır.

Kök hücre hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz: Yaş aldıkça azalan kolajen ve elastin lifleri nedeniyle beliren kırışıklık ve çizgileri, ciltteki gevşemeleri gidererek gençleşme sağlar, lekeler ve akne izlerini giderir. Boyun, Gıdı ve Dekolte: Bu bölgede oluşan, yaşlanmaya bağlı olarak cilt ve deri altı dokusu kaybından dolayı meydana gelen kırışıklık, sarkma ve lekeleri tedavi eder. El: Zaman içinde cilt altı dokusunda azalma ve deride gevşeme ile bunun sonucunda beliren damarlı görüntüyü ve lekelenmeleri giderir. Daha detaylı bilgi almak için KÖK HÜCRE İLE CİLT GENÇLEŞTİRME sayfamıza göz atın.
Daha fazla oku...

Boyun ve Dekolte için En İyi 10 Yaşlanma Karşıtı Bakım

Kırışıklık görünümü ve cilt sarkması sadece yüzde görülmüyor. Boyun ve dekoltenizin oldukça hassas olan yapısı, zamanın getirdiği negatif etkilere karşı oldukça savunmasız. Yaşla birlikte düşen hücre yenilenme hızı, stres, yanlış uyku pozisyonu ve notebook, telefon gibi teknolojik aletleri kullanırken aldığınız duruş çizgi oluşumunu hızlandırıyor. Daha genç ve bakımlı bir görünümün kilit noktalarından olan boyun ve dekolte için zaman makinesi etkisi yaratacak en iyi 10 ürünü araştırdık.
 1. Origins Plantscription Powerful Lifting Neck & Decollete Treatment Hızlı bir çözüm istiyorsanız bu serum tam size göre. Goji Bery ve tatlı badem yağı ile çizgilere savaç açan formül, cildin naturel hyalüronik asit dengesini sağlıyor ve lekeleri gideriyor.
 2. Perricone MD Firming Neck Therapy Vitamin C yardımıyla cilt tonunu aydınlatan bu krem, cildi sıkılaştırıyor ve nem bariyerini yeniden yapılandırıyor.
 3. Guerlain Orchidée Impériale Neck and Decollete Cream Altın Orkide teknolojisiyle gençliğin kapılarını açan bu krem cildi kaldırıyor, sıkılaştırıyo ve yumuşak, pürüzsüz bir dokuyla cildi şımartıyor.
 4. Estée Lauder New Dimension Tighten+ Tone Neck/Chest Treatment Masaj, ödem atılmasına ve cildin kan dolaşımını ızlandırarak yeniden yapılanmasına yardımcı. Estee Lauder'ın boyun ve dekolte kremi ambalajıyla birlikte gelen bir masaj aleti bulunduruyor.
 5. Elemis'in çizgi önleyici balmı kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı yoğun Omega7 yağ asitlerinden oluşuyor. 28 gün içinde ortaya yumuşak, pürüzsüz ve genç bir görünüm ortaya çıkıyor.
 6. La Prairie Anti-Aging Neck Cream Yer çekiminin cilde olan zararlarını sıfıra indirgeyen bu lüks krem, içeriğindeki peptidlerle cilde elastikiyetini geri kazandırarak estetik operasyon işlevi görüyor.
 7. Dr. Jart+ Dermask Neck & Chin Lift Kağıt maskeler mucizevi etkileri bölgesel yaşlanmaya karşı da etkili. Boyun ve çene bölgesi için özel olarak tasarlanan bu maske yaşlanma belirtilerine savaş açıyor.
 8. Dior Capture Totale Intensive Restorative Night Cream for Face and Neck Uygulandıktan sonra cilde hızlıca emilen yüz ve boyun kremi, cilde genç bir ışıltı katarak canlandırıyor ve nazikçe çizgi görünümünü azaltıyor.
 9. Murad Rejuvenating Lift For Neck and Décolleté Bu akıllı krem cildin nem ve renk dengesini sağlarken kırışıklık görünümünü azaltıyor. İyileşme belirtilerinin ilk kullanımdan itibaren görülmeye başlandığını da belirtelim.
 10. Clarins Extra-Firming Neck Anti-Wrinkle Rejuvenating Cream Boyun ve dekolte en hassas cilde sahip bölgelerden. Clarins'in bu kremi de bu bölgeye özel olarak nazikçe bakım yapan yeşil deniz bitkileri ve buğday şekerleri ile formülize edilmiş.
Daha fazla oku...

Cildinize önem verin

Güneşe karşı mesafeli olun

Güneşin vücuda verdiği zararlı etkilerden korunmanın ilk kuralı ona karşı mesafeli durmaktan geçer. Bunun için de, Saat 11.00- 16.00 saatleri arasında kesinlikle dışarı çıkmayın. Bu saatler haricinde dışarı çıkarken dermatolog tarafından önerilen yüksek faktör güneş koruma kremlerini sürün. Akşam saatlerinde cildinize bol nemlendirici sürün. Günde en az 2 litre su tüketin.

Sorunları görür görmez önlem alın

Cildinizde yaz başına oranla bazı değişiklikler görüyorsanız bir an öncel önlem almanız gerekir. Güneşin etkisiyle ortaya çıkan kırışıklık, kuruluk ve lekelenmeler erken dönemde tedavi edildiğinde başarı şansı çok daha yüksek olur.

#Peeling ve #vitamin takviyesi #kırışıklık ve #lekelerde etkili

Kırışıklıklar ve lekelere karşı özel peelingler uygulanabilir. Tek seans olarak uygulanan peelinglerin ciltteki olumlu etkilerini hemen görmek mümkün. Ayrıca cilt altına uygulanan vitamin takviyeleri de kırışıklık ve leke tedavisinde oldukça etkili.
Daha fazla oku...

Vücut Analizi nedir? Bölgesel Yağlanma Analizi ve Kas Yağ Su Oranı

Vücut kütlemiz iki ana bileşenden oluşur: vücut yağ kütlesi(Fat Mass-FM) ve yağsız vücut kütlesi(Lean Body Mass-LBM). Aslında vücut kompozisyonu olarak nitelendirilmesi gereken, ancak günümüzde daha çok vücut analizi olarak bildiğimiz terim, bilimsel yöntemler kullanılarak kişilerin toplam kilosunu oluşturan segment yapının belirlenip vücut kompozisyonunun çıkartılmasıdır. Vücut kas oranı hesaplama, vücut yağ oranı hesaplama, ideal vücut yağ – kas - su oranı hesaplama dediğimiz olay tamamen kişiye ait kilo yapısının ortaya serilmesidir. Uzmanların vücut analiz sonuçları değerlendirmesi ile de beslenme veya spor programlarının oluşturulması mümkün olmaktadır.

Vücut Analizi, Bölgesel Yağlanma Analizi, Kas Yağ Su Oranı

Vücut analizi kişinin vücuda hissedemeyeceği kadar düşük şiddette bir akım verilerek elektrik akımına karşı dokuların oluşturduğu direncin ölçülmesidir. Yöntem hücrelerin elektriksel geçirgenlik farkından yararlanılır. El ve ayaklara bağlanan elektrodlar aracılığı ile vücudun farklı noktaları arasında ki direnç farkından vücut kompozisyonu belirlenmiş olur. Yapılan vücut analizinde;
 • Yağ miktarı yüzdesi ve ağırlığı
 • Yağsız doku yüzdesi ve ağırlığı
 • Toplam vücut suyu
 • Hücre dışı su kütle miktarı (ödem)
 • Beden kütle indeksi (BKI) ve beden hücre kütle endeksi
 • Bazal metabolizma hızı (BMR) hesaplanır.
AYRINTILI (SEGMENTAL) VÜCUT ANALİZİ
 • Periyodik olarak 30 günde tekrarlanır.
 • Vücudun her bölgesini ayrı olarak analiz eder.
 • Vücuttaki Yağ, Su, Kas, Kemik Ağırlık ve Yoğunluğunu tespit ederek analiz eder.
 • Metabolizma hızını ve yaşını analiz eder.
 • Vücudunuzdaki Mineral ve Protein miktarını analiz eder.
 • İdeal kilonuzu ve vücut kitle endeksinizi tespit ederek hedef kilo kontrolünüzü yapar.
 • İç yağlanmanızı tespit ederek obezite analizi yapar.
Daha fazla oku...

Daha Genç Görünmenin Sırları

Herkesin yaş alma hızı, genetiğine, seçimlerine (kötü ya da iyi beslenip beslenmediği, sigara içip içmediği, korunmasız olarak güneşe maruz kalıp kalmadığına) ve çevresel faktörlere (hava kirliliği) göre farklılık gösterir. Doğru zamanda doğru anti-aging müdahalelerden destek almanın da nasıl yaş aldığınızı belirleyen önemli faktörlerden biri olduğunu unutmayın. Bizimle birlikte zamansız bir cildin, daha estetik yüz hatlarının sırrını keşfetmeye ne dersiniz? Böylece çok daha uzun bir süre genç kalabilir, taze ve sağlıklı bir cildin keyfini sürebilirsiniz.

Doğru Yaşta Doğru Önlemleri Almak

Yaş almanın belirtilerine karşı almanız gereken ileriye dönük önlemlerin yanı sıra, hangi yaşta hangi önlemleri alacağınız da büyük önem taşıyor. Hacim kaybı, güneş, ciltteki kolajen ve elastinde yaşanan düşüş ve ciltte meydana gelen değişimler… Bunların hepsi yaşa bağlı değişiklikler olsa da, pek çoğunun ardında yatan esas sorumlu hormonlardır. 20'li yaşların sonlarında kadınlık hormonu seviyeleri düşmeye başlar. Özellikle de menopoza yaklaşırken östrojen seviyesi belirgin ölçüde azalır, menopozla birlikte de en alt sevilere düşer. Östrojen seviyesiyle genç bir cilt arasında doğrudan bir bağlantı olduğu unutulmamalı. Söz konusu kadınlık hormonu kolajen ve elastin düzeyini, cildin nemini ve kalınlığını belirleyen en önemli faktördür. Kemik kaybını engelleyen de yine östrojendir. Yüzdeki yaşlanma belirtilerinin arkasında yatan etkenlerden birinin de kemik kaybı olduğunu belirtmekte fayda var. Alındaki, elmacık kemiklerindeki, çene kemiğindeki kayıplar, cildi ve kasları gergin tutan çatının görevini ilk gençlik yıllarındaki kadar etkin bir şekilde gerçekleştirememesi anlamına geliyor. Beslenme düzeninize soya gibi besinleri eklemenin östrojen üretimini içeriden artırmaya yardımcı olduğu düşünülüyor.

Göz Çevresindeki Yaşlanma Belirtilerine Karşı

Yaşlanma belirtilerinin görüldüğü ilk yerlerden biri göz çevresidir. Bunun nedeni ise bu bölgedeki derinin son derece ince ve hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Göz çevresinde mimiklere bağlı olarak oluşan çizgi ve kırışıklık görünümünü hafifletmek için en etkili tedavi ise hiç kuşkusuz botokstur. Bölgeye enjekte edilen nörotoksinler sayesinde kaslar daha az kasılmaya başlar. Bu da çizgi ve kırışıklıkların yumuşaması, daha az belirgin bir görünüme kavuşması anlamına geliyor. Göz çevresindeki yaşlanma belirtileriyle tam güç savaşmak için en akılcı strateji ise botoks enjeksiyonlarını, bu bölgedeki deriyi güçlendirmek, elastikiyetini korumaya yönelik lazer tedavileri ile kombine etmektir.

Kaybettiğiniz Hacmi Geri Kazanın

Eskiden yaşla birlikte yüzde ortaya çıkan yaşlanma belirtileriyle savaşmanın en etkin yolunun sarkan deriyi keserek yüzü yukarı doğru çekmek olduğu düşünülürdü. Yüz germe ameliyatlarının çehrede suni, doğal olmayan bir görünüm yaratmasının arkasındaki asıl neden de tam olarak buydu. Bugün artık yaş alma ve bunun neden olduğu etkilerle olan savaşta, kaybedilen hacmin geri kazandırılmasının önemi çok iyi biliniyor. Hatta bu yüzden yüz germe ameliyatları da yüze hacim veren işlemlerle kombine edilerek çok daha doğal sonuçlar alınıyor. Pek çok hasta ise sadece yüzüne yıllarla birlikte yok olan hacmi geri kazandıran tedavilerle cerrahi yöntemlere başvurma yaşlarını geciktiriyor, hatta hiç gerek duymuyor. Toparlamak gerekirse; yaş aldıkça ciltteki yağ dokusu yok olur ve bu durumun yarattığı boşlukta zamanla yüzde çökmeler, sarkmalar meydana gelmeye başlar. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile doğru bölgelere, doğru miktarlarda verilen hacim yüze genç bir görünüm vermenin en etkili yoludur. Unutulmaması gereken en önemli şey ise soruna iyice ilerlemeden müdahale etmektir. Yüzdeki hacmin büyük kısmı ikinci otuzlu yılların sonuna doğru kaybedilir ve kaybı telafi etmeye bu yaşta başlamak en doğal, en başarılı sonuçları almayı mümkün kılacaktır.

Esas Sorun Asimetri mi?

Neredeyse herkesin yüzünde bir asimetri, bir dengesizlik vardır. Pek çok hasta görüntüsünden memnun olmadığı için çözümü estetik ameliyatlarda arar ve yine de sonuçtan hoşnut olmaz. Çünkü esas sorun yüzdeki asimetri ve dengesizliktir. Bu denge yaratılmadıkça da hastanın mutsuzluğu devam edecektir. İşinin ehli bir uzman yüzdeki dengesizliği neyin yarattığını teşhis edip basit dokunuşlarla bunu düzeltebilir. Böylece yüzde bir uyum yaratmak, dikkati hastayı rahatsız eden bir özellikten uzağa çekmek mümkün olacaktır. Pek çok hastada burun, yanaklar ya da çeneye yapılacak dolgu maddesi enjeksiyonları yüzde son derece olumlu bir etki yaratır.

Daha Belirgin Bir Çene Hattı

Çene yapınızın göz ardı edilen bir çekicilik sırrı sakladığını biliyor muydunuz? Belirgin bir çene, yüzü daha çekici yapar.  Ama bunun tam aksi de geçerli çok belirgin bir çene de yüze sert bir ifade verir. Eğer çeneniz çok öndeyse ya da yeterince ileride değilse, yüzünüzün geri kalanındaki dengeyi olumsuz etkileyerek burnunuzun ve boynunuzun olduğundan daha büyük ve tombul görünmesine neden olabilir. Kitlesi ve belirginliği az olan bir çene, ya yaşla beraber yaşanan kemik kaybı yüzünden meydana gelmiştir ya da kalıtımsaldır. Bazı durumlarda, zayıf çene profilden bakıldığında daha belirgin olur.  Çeneye, dolgu maddesi kullanarak daha güçlü ya da tam tersine daha az belirgin bir şekil vermek mümkündür. Unutmayın; kalıcılığı 8-12 ay arasında değişen hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile çeneyi şekillendirmek yüzün genel görünümünde büyük fark yaratabilir.

Düz Yanaklara Hacim Vermek

Belirgin olmayan düz yanaklar genelde yaşla birlikte ortaya çıkan bir estetik sorun olsa da bazı durumlarda genetik bir özelliktir. Ve çok düz ve yeterince ileride olmayan yanak kemikleri yüzün dengesini bozar. Aynı çenede olduğu gibi yanaklara yapılacak dolgu enjeksiyonu ile bu sorunu çözmek mümkündür. Yanakları belirginleştirmek, elmacık kemiklerine açı vermek yüzde bir lift etkisi de yaratır. İşin sırrı ise uygulama tekniğinde yatıyor. Unutmayın; doğru noktalara, doğru miktarda dolgu maddesi enjekte etmek harikalar yaratabilir ama bunun aksi de geçerli. Dozu kaçırmak, yanaklara fazla şiş görünüm verecektir. Bu da hiç de doğal ve estetik olmayan bir etki anlamına geliyor. Bu etkiyi cerrahi yöntemlerle yaratmak için yüze implant yerleştiriliyor. Ama hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri hem zaman içinde eriyerek yok olmaları hem de ciltteki kolajen üretimini artırma özellikleri ile çok daha iyi bir seçenektir. En önemlisi de yüz yıllarla birlikte değişir ve birkaç yıl önce yüze yerleştirilmiş implant bu değişime yaka uydurmadığı için son derece kötü görünmeye başlayabilir.

Düşük Kaşları Kaldırmak

Düşük kaşlar sizi öfkeli, üzgün ya da kızgın gösterebilir. Bu estetik problem genelde yaşla birlikte ortaya çıkar, yani yüzdeki hatların yerçekiminin ve ciltteki yaşlanma belirtilerinin etkisiyle aşağı doğru meyletmesi ile meydana gelir. Bazen de hasta yapısal olarak düşük kaşlara sahiptir. Her iki durumda da bu sorun kişiye mutsuz ve olduğundan yaşlı bir ifade verir. Kimi hastalar esas problemi algılayamadıkları için göz kapaklarını düzelttirmek isteyebilir, hatta en sevmedikleri özelliklerinin gözleri olduğunu düşünürler. Hâlbuki esas sorun kaş çizgilerinin düşük olmasıdır ve problemi çözmek için kaş ucuna yapılacak minik bir doz botoks enjeksiyonu yeterlidir. Kaş ucunun açısı değişip bir milim bile yukarı doğru çekildiğinde yüzdeki yorgun, üzgün görünüm ortadan kalkar. Bakışlara taze, enerjik bir görünüm gelir ve gözler adeta açılarak, daha büyük görünmeye başlarlar. Ancak doktorunuzun, kaşın orta kısmını yukarıya fazla kaldırmadığından emin olmalısınız. Çünkü bu bakışlara şaşkın, hiç de doğal olmayan bir görünüm verecektir. Yani, her işlemde olduğu gibi bunda da işin sırrı doğru teknikte yatar.

İnce Çizgilere ve Kırışıklıklara Karşı

İnce çizgi ve kırışıklıklar, sürekli tekrar eden mimik hareketleri sonucu oluşur. Daha derin kırışıklıklarda ise bu probleme aşırı derecede yağ, kolajen ve elastin kaybı gibi faktörler de eşlik eder. Etkili bir tedavi protokolü ise hastanın ihtiyacına göre hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları, botoks ve cilt kalitesini artırmaya yönelik lazer tedavilerinden biri ya da birkaçının bir araya gelmesi ile oluşturulur. Mesela dudak çevresindeki çizgileri ele alalım. Eğer sorun henüz yeni ortaya çıkmaya başladıysa, lazer tedavileri problemi kontrol altına almaya yeterli olabilir. Daha ileri evrelerde, yani kırışıklıklar derinleştiğinde bu tedavilerin kırışıklıkların içini doldurmaya yönelik olan dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gerekir. Hatta minik dozlarda botoks enjeksiyonu ile ağız çevresindeki kasların aktivitesi bir miktar azaltılabilir. Ancak söz konusu olan son derece hassas bir işlemdir ve ancak ve ancak işinin ehli bir uzman tarafından yapılması gerekir. Çizgiler ve kırışıklıklarla ilgili bilinmesi gereken en önemli şey bunların bir kez ortaya çıktıktan sonra hızla derinleştikleridir. Yani soruna ne kadar erken müdahale edilirse sonuç o kadar başarılı olur. Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz.
Daha fazla oku...

Cilt Bakımı nedir, nasıl uygulanır?

Muhakkak ki bayanlar için 10 yaş daha genç görünmek her daim önemli olmuştur. İnsanların kendi yaşınızdan daha küçük gösterdiğinizi söylemesi daha genç, daha güzel görünüyorsunuz anlamı taşır. Dolayısıyla bayanlar her zamankinden daha güzel ve alımlı olmak için daha dinç bir cilt yapısına ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak isterler. Cilt bakımı deyince tabi ki öncelikli olarak yüzümüz akıllara gelmekte. Bu nedenle öncelikle cilt tipinizin nasıl olduğunu tespit etme sonrasında ise cilt tipinize uygun bakım yapmak gerekmektedir. Dediğimiz gibi sağlıklı bir cilt bakımı yapabilmeniz için öncelikle hangi tip cilde sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bunu da kendi cilt tipinizle aşağıdakileri kıyaslayarak çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Eğer; Cildinizde pul pul dökülme meydana geliyorsa.. cildiniz kuru Cilt üzerinde büyük gözenekleriniz varsa, cildiniz parlak ve yağlıysa cilt tipiniz yağlı Yüzünüzde sadece alın, burun ve çene bölgeniz yağlı, yanak bölgesi kuru ise cilt tipiniz karmadır. Bütün bunların dışında bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri kullandıktan sonra yüzünüzde yanma, kaşıntı gibi etkiler gözlemliyorsanız cilt tipiniz hassastır. Merkezimizde uzmanlarımız cilt bakımı yapmadan önce cildinizi analiz eder ve öncelikle hangi cilt yapısına sahip olduğunuzu belirler. Daha sonrasında cildinizde oluşan sorunlar belirlenerek uygun cilt bakımı yapılmaktadır. Cildinizde herhangi bir sorun yoksa eğer özel bakım yerine temel cilt bakımı uygulanarak cildinizin nemli ve sağlıklı kalması sağlanmaktadır. Cilt bakımı ile ilgili makalelerimizi ayrıca takip etmenizi öneririz. Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz.
Daha fazla oku...
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×