Dermapen ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Dermapen Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Dermapen nedir? Dermapen nasıl etki eder? Dermapen ne işe yarar? Dermapen hangi sorunlarda etkili oluyor? Dermapen yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Dermapen yaptırmada herhangi bir risk var mı? Dermapen işlemi nasıl uygulanıyor? Dermapen uygulamasını kim yapıyor? Dermapen uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Dermapen yan etkisi var mı? Dermapen etkisi ne kadar sürer? Dermapen kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Dermapen hangi amaçlarla kullanılıyor? Dermapen sonrası denize girilir mi? Dermapen fiyatları nelerdir…

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Dermapen fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Cilt yenileme, toparlama ve elastikiyet kaybını giderme, Geniş gözeneklerin sıkılaştırılması, Leke tedavisi ve pigmentasyon sorununu giderme, Akne, skar ve geniş gözenekli ciltlerin gözeneklerini daraltma , İnce kırışıkların giderilmesi , Ürünlerin cilt altına geçişini hızlandırarak, tedaviyi hızlandırma.
Derma Roller ve Derma Pen kullanım bölgesine bağlı çok sayıda iğnesi olan silindir şeklinde bir alettir. Cilde zarar vermeden, gözeneklerin içinde bulunan mikro kanalları açmak için kullanılır. Bu sayede dermis tabakasına ulaşır. Cildimizin normal geçirgenliği %3 civarındadır. Dermaroller ve Dermapen sayesinde bu geçirgenlik arttırılıp, kullanılan ampüller ve konsantre serumların etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanmıştır. Bu uygulama yöntemi ile cildin kendini tamir etme mekanizması uyarılır ve deri hücrelerinin, cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kollajen ve elastin üretiminin oluşması sağlanır.
Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor. Yanık, leke ya da iz oluşma riski yok. Tüm deri tipleri için uygun. Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatif. Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor. Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.
Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanıyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren Dermapen işlemi ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor ve kan dolaşımı artırılıyor. 4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilen bu yöntem, hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanabiliyor.
Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen Dermapen yöntemi, 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi. Dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne ve suçiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi sonrası izlerinin belirginliğini azaltıyor. Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntem. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor. Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×