Dermaroller ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Dermaroller Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Dermaroller nedir? Dermaroller nasıl etki eder? Dermaroller ne işe yarar? Dermaroller hangi sorunlarda etkili oluyor? Dermaroller yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Dermaroller yaptırmada herhangi bir risk var mı? Dermaroller işlemi nasıl uygulanıyor? Dermaroller uygulamasını kim yapıyor? Dermaroller uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Dermaroller yan etkisi var mı? Dermaroller etkisi ne kadar sürer? Dermaroller kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Dermaroller hangi amaçlarla kullanılıyor? Dermaroller sonrası denize girilir mi? Dermaroller fiyatları nelerdir…

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Dermaroller fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Cilt yenileme, toparlama ve elastikiyet kaybını giderme, Geniş gözeneklerin sıkılaştırılması, Leke tedavisi ve pigmentasyon sorununu giderme, Akne, skar ve geniş gözenekli ciltlerin gözeneklerini daraltma , İnce kırışıkların giderilmesi , Ürünlerin cilt altına geçişini hızlandırarak, tedaviyi hızlandırma.
Derma Roller ve Derma Pen kullanım bölgesine bağlı çok sayıda iğnesi olan silindir şeklinde bir alettir. Cilde zarar vermeden, gözeneklerin içinde bulunan mikro kanalları açmak için kullanılır. Bu sayede dermis tabakasına ulaşır. Cildimizin normal geçirgenliği %3 civarındadır. Dermaroller ve Dermapen sayesinde bu geçirgenlik arttırılıp, kullanılan ampüller ve konsantre serumların etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanmıştır. Bu uygulama yöntemi ile cildin kendini tamir etme mekanizması uyarılır ve deri hücrelerinin, cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kollajen ve elastin üretiminin oluşması sağlanır.
Dermaroller uygulandıktan sonra kullanıcının mutlaka bir cilt bakım ürünü kullanılması gerekir. Dermarollerin hijyenine dikkat edilmeli, kullanılmadan önce ve sonra mutlaka dezenfekte edilmeli. Dezenfektan önerecek olursak; Sonett Yüzey Dezenfektanı, Eco Garantie ve CSE Ekolojik Sertifikalıdır. Ecos3 Hijyenik Sprey, doğa dostu ekolojik doğal hijyenik spreydir. Dermarollerin açtığı minik mikro kanallar kapanmadan önce cilt bakım serumuyla bakım yapılmalı. Perricone MD Pre Empt Skin Perfecting Serum, cilt görünümünü düzenlemeyi hedefler. The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum, hyaluronik asit içerikli nemlendirici cilt bakım serumu tüm ciltlere uygundur. Dermaroller uygulamasından bir saat geçtikten sonra nemlendirici kullanılmalı. Bu uygulamadan sonra cilt güneşle temas edecekse mutlaka bir güneş koruyucudan yardım alınmalı. Darphin Intral Environmental Lightweight Shield, şeffaf ve ten renginde olan bu karışım içeriğindeki UVA/UVB filtreleri ve mineraller sayesinde cildi korumayı amaçlar, pürüzsüz ve aydınlık görünmesine katkı sağlar.
Dermarollerin, Uzak Doğu’da kişinin yaşam enerjisini pozitif yönde etkilediğine inanılır. Cilde kür halinde uygulanır. İlk dört hafta haftada bir-iki, sonraki aşamada iki haftada bir uygulanılması önerilir. Kullanılmadan önce uzmana danışılması tavsiye edilir.
Dermaroller; Ciltteki lekeli bölgelere Ciltteki çatlak oluşumuna karşı Saç dökülmesi sorununa karşı Göz altı morluklarında Yaşlanma karşıtı önlem almak istendiğinde Selülitli bölgelerde Kırışıklığa karşı önlem alınmak istendiğinde kullanılabilir. Dermaroller Ciltteki Hangi Bölgelerde Kullanılır? Dermaroller saç dökülmesine karşı bir yöntem olarak kullanılabilir. Yine göz altlarına, yüze, ellere, selülitli bölgelere, ciltte çatlak görünümüne karşı oluşmaya eğilimli bölgelere uygulanabilir. 0,5 mm yüz için özel geliştirilmiştir ve ev kullanımı için uygundur.
Uzak Doğu’da binlerce yıldır cilt kusurlarına karşı kullanılan dermaroller, silindir şeklinde olup üzerinde küçük iğneler olan bir cilt bakım aletidir. Bu küçük mikro iğnelerin boyutu 0,5 ila 3 mm aralığında değişir. Kullanımı oldukça kolay olan bu cilt bakım aleti, ülkemizde son yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Cildi uyarmak, sorunlara karşı tepki vermek amaçlı üretilen dermaroller, ciltte mikro kanallar açar. Açılan mikro kanallar sayesinde kullandığımız cilt bakım ürünlerinin etkinliği artar.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×