Dövme Sildirme ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Dövme Sildirme nedir? Dövme Sildirme nasıl etki eder? Dövme Sildirme ne işe yarar? Dövme Sildirme hangi sorunlarda etkili oluyor? Dövme Sildirme yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Dövme Sildirme yaptırmada herhangi bir risk var mı? Dövme Sildirme işlemi nasıl uygulanıyor? Dövme Sildirme uygulamasını kim yapıyor? Dövme Sildirme uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Dövme Sildirme yan etkisi var mı? Dövme Sildirme etkisi ne kadar sürer? Dövme Sildirme kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Dövme Sildirme hangi amaçlarla kullanılıyor? Dövme Sildirme sonrası denize girilir mi? Dövme Sildirme fiyatları nelerdir…

En kolay çıkan dövmeler siyah ve koyu mavi gibi koyu renkli olanlardır Seans sayısı dövmede kullanılan boyanın türü, rengine ve uygulama derinliğine bağlıdır. Tedavi uygulamanız doktorlarımız tarafından yapılır
  • Daha az acı ve daha az yaralanma
Kişi işlem sonrasında tedavi alanına buz kompleksi yapmalıdır. Doktorun önerdiği ürünler düzenli olarak kullanılmalıdır. Yaklaşık 2 gün buhar, sauna gibi ısılı ortamlardan uzak durulmalıdır. Deride kabuklanma olması durumunda düzelinceye kadar deniz, havuz gibi aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.
İşlem lazer teknolojisiyle gerçekleşir. Lazer doku altındaki renk pigmentlerini hedef alır dolayısıyla kişinin uygulama öncesi güneş görmemiş olması gerekmektedir. Yaz dönemleri bu işlem için uygun değildir. Eylül ayı sonrası uygulama için daha doğru bir dönemdir.
İşlem yaklaşık 30-45 dk sürmektedir. Uygulama öncesi tedavi bölgesine local anestezi yapılacağı için tolere edilemeyecek bir acı hissedilmez.
Q swiched ND Lazer ile ince çalışmalar yapılabilindiği için kişinin belirlediği noktalarda sildirme işlemi yapılabilir.
Dövme sildirme işlemi sonrası çoğunlukla kalıcı iz ve leke gibi bir durum gözlemlenmez. İşlem sonrası kişinin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle kişi istediği sonuca ulaşabilmektedir.
Uygulama sonrası deri yüzeyinde kabuklanmalar oluşur. 3-4 gün içerisinde kabuklar dökülür. Deri yüzeyi normalleşirken doku altında boyanın yok edilme süreci devam eder dolayısıyla bir sonraki seans 6-8 hafta sonrasına verilmelidir. Bu durum yine kişinin dövmesine göre değişebilmektedir. Bazı durumlarda seans aralıkları daha uzun tutulurken bazı durumlarda kısa da tutulabilir. Yine uzman kontrolünde seans aralıkları belirlenmelidir.
Dövme sildirme işleminde seans sayısı kullanılan boyaya, tekniğe ve boya miktarına aynı zamanda tedavide kullanılan cihaza göre değişir. 5-15 seans arasında değişebilmektedir. Bunun için yine kişinin uzman doktor ile ön muayeneye katılması gerekmektedir.
  1. Q-Swiched Ruby,
  2. Q-Swiched Alexandrite,
  3. Spectra Q-Swiched ND Lazer
Yukarıda belirtilen 3 cihaz arasında en etkili cevap veren Q-Swiched ND Lazer'dir. Q swiched ND Lazer, cilde zarar vermeden derinin alt katmanlarında yer alan koyu renkteki pigmentlere ulaşarak onları parçacıklara ayırıyor. Bu sayede derinin içinde yer alan büyük renk pimentleri parçalara ayrılarak hücreler tarafından emilimi sağlanıyor ve yok ediliyor.
Kişilerin çoğu zaman severek ve beğenerek yaptırdığı dövmeler zamanla kurtulmak istedikleri bir kabusa dönüşebiliyor. Dövme sildirme için alternatif tedaviler olmakla beraber günümüz teknolojisinin en ilerlemiş versiyonu Q swiched ND Lazer’in son versiyonu olan Spectra XT hem derin katmanlı hem de Mavi, kırmızı ve siyah gibi zor silinen renkli dövmelere ciddi çözümler sunuyor.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×