Dudak Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Dudak Dolgusu nedir? Dudak Dolgusu nasıl etki eder? Dudak Dolgusu ne işe yarar? Dudak Dolgusu hangi sorunlarda etkili oluyor? Dudak Dolgusu yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Dudak Dolgusu yaptırmada herhangi bir risk var mı? Dudak Dolgusu işlemi nasıl uygulanıyor? Dudak Dolgusu uygulamasını kim yapıyor? Dudak Dolgusu uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Dudak Dolgusu yan etkisi var mı? Dudak Dolgusu etkisi ne kadar sürer? Dudak Dolgusu kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Dudak Dolgusu hangi amaçlarla kullanılıyor? Dudak Dolgusu sonrası denize girilir mi? Dudak Dolgusu fiyatları nelerdir…

Kolajen sadece dolgunluk ve dudak çizgisi için değil kırışıklıkların engellenmesi için de gereklidir. Dudaklar; kolajen, sıvı haldeki yağ ve dokudan meydana gelir (yağ hücresi yoktur) ancak bu bölgede de incelmeyle birlikte bir hacim kaybı yaşanır. Dolgu maddeleri dudaklardaki dolgunluğu geri kazandırmaya yardımcı olsa da dudağı çevreleyen bölgedeki çizgilerin de iyileştirilmesi gerekir. Bunun için lazer yenileme ya da botoks veya dolgular kullanılabilir. “Dudak çevresinde beliren kırışıklıklar kolajen ve elastin eksikliğinden kaynaklanır, dudaklarınızda belirmeye başlayan ince çizgiler yaşınızın göstergesi olabilir. Sebebi güneş hasarı, sigara, yaşın ilerlemesi ya da kalıtımsal olsun fark etmez; doğal yapısını ve şeklini kaybeden dudaklar büzüşür ve kırışıklıklar başlar.” Çizgilerin derinliğine göre doktorunuz size değişik öneriler sunacaktır. " Lazerler, cilde nüfuz etmek için ışık enerjisi kullanıyor. Kolajen üretimini teşvik ederek sizi zaman içerisinde daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşturuyor. Bu lazerler, çizgilerin bulunduğu deri tabakasını ortadan kaldırdığı için tedavi sonrası iyileşme süreci gerekir (dört ila altı gün). Daha derin çizgiler için ikinci seans gerekli olabilir. Dolgu maddeleri ve yaşlanma hayatla el ele devam ederler. İş dikey çizgilere geldiğinde yine başvurulan çözüm dolgular olacaktır. Kırışıklıkları teker teker ya da burun altından itibaren tüm dudağı hyalüronik asit ya da kolajen içeren dolgularla doldurabilir.
Bütün dudaklarda zamanla, kolajen ve elastin düşüşü ve nem düzeylerindeki azalma sebebiyle hacim ve hatta “kırmızı” alan miktarı azalır. Dudaklarınızın hassas derisi kuruyup zarar görmesi, pullanmasına, ince çizgilere, kırışıklıklara ve dudak incelmesine yol açar. “Dudakların zamanla düzleşir, uzamaya başlar ve üst dudaktaki kalp şekli kaybolduğunda incelmiş dudakların kadınların yaşını en az kırışıklıklar kadar ele verir. Dudaklardaki kolajenin vücudun veya yüzün diğer bölümlerindeki kolajenden daha çabuk eksilip eksilmediği hala bilinmiyor. Kolajen kaybının yanı sıra dudaklarda doğal olarak bulunan hiyalüronik asit de azalır ve dudaklar eskisi kadar çok su tutma özelliklerini yitirirler bu da dudakların dolgunluğunu kaybetmesine sebep olur. Üst dudağınızın incelerek alt dudağınızın üzerine indiğini de gözlemleyebilirsiniz.” Bazı kadınlar dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrıldığından şikayet ederler, özellikle de yaşlanmayla ortaya çıkan üst dudak sarkmasından. Dudaklar yön değiştirmeye başladığı an itibarıyla üstlerine doğru uzanan ince çizgiler oluşmaya başlar. Ağız-burun bölgesinin merkezindeki kısımda, yani burnun sonu ile üst dudaklar arasındaki kısımda da kayıp yaşanabilir. Sadece dudak köşelerine enjekte edilecek olan hyalüronik asitle dudaklarınız yukarı doğru yönlenerek doldurulur ve tam olarak merkezlerine oturacaktır. Dolgu maddeleriyle dudaklar yeniden şekillendirilirken gerekli olduğu takdirde hacim de eklenebilir.  “Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenizde dolgun dudaklara sahip olmak bu işlem için en etkili yöntemin dolgu maddeleri. Üst dudaktaki dikey çizgiler için nörotoksinler dudaklara doğal kıvrımını vererek deriyi açmak için faydalı olabilir. Ağız çevresindeki derin kırışıklıkları hafifletmek, düzeltmeye yardımcı ağız çevresi deri düzeltme işlemini, soyucuları veya lazerleri kullanabilir.
Dudağa fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesinin bozulduğunu ve doğal görünen dudakların en iyisi olduğunu söylüyor. Dudaklar yandan bakıldığında önden göründüğünden daha ince durabilir. Dudak ister dolgusuz ister dolgulu olsun, üst dudaktan biraz daha büyük olması gerekir. Üst dudak, alt dudaktan 2 milimetreden fazla önde olmamalı. Çok fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesi bozulur. Üst dudakların öne doğru çıkması doğallığı bozan, estetik olmayan bir görünüm yaratır.” Dudaklara geçici olarak dolgunlaştırmak ve onlara daha genç bir görünüm kazandırmak en kolay yolu ise Hyalüronik asit bazlı ve dudak çevresindeki suyu tutarak onları içten şişiren dolgular dudaklara dolgu enjeksiyonu yaptırmak. Yoğun damar ve hareketli yapısı nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hacim takviyesi yapan bilen hyalüranik asite daha doğal bir tepki verir. Dönem dönem modası değişen dudak modelleri olsa da dudaklarda çok fazla dolgu, dikkati dağıtarak ideal oranları ve doğal anatomiyi bozar.  “Dudakları dolgunlaştırmak mükemmel bir dudak hattına sahip olmanızı sağlayabilir ama fazla enjeksiyon yapıldığında saçma görüntüler oluşabileceği de unutulmamalı” diyor ve hastaları bu konuda uyardığını belirtiyor. "Dudakların tam ortasındaki bulunan alana, üst dudağımızın ortasıyla alt dudakta ona karşılık gelen yerin toplamından oluşan bölgeye dudak kalbi diyoruz. Bu bölgeyi hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmak son derece estetik ve popüler bir yenilik. Hacim vermek için dudağın içine, içeriğinde vitamin de barındıran hyalüranik asit kullanmak mutlaka gerekiyor. Dudakların böylece nem tutma kapasitesi de artıyor.”
Dudaklarınızın mükemmel görünmesi için yapmanız gereken şeyler var mı? Evet ve hayır mı? Bunun için nereden ve neyle başladığınıza göre değişir. Açıkçası her boyutta dudak her kişiye uyumlu olmayabilir. Doğal dolgu maddeleri kullanarak yüzünüze uygun bir form yaratmak mümkün. Dudak kalemi sürdüğünden beri Mısır’ın antik kraliçeleri, çekici dudaklara sahip olma olgusu her zaman onaylanan ve aranan bir özellik oldu. Scarlet Johanson’dan Angelina Jolie’ye dek bugünün dünyasındaki starların kalın, etli dudakları, dolgun dudak trendini adeta güzelliğin en önemli kriterlerinden biri haline getirdi. Dudak boyutunuzu vurgulamak için cilt dostu dudak kalemlerini kullanın ya da daha kalıcı metotlar tercih edin, dolgun dudaklara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Geçmişte, dudakları enjeksiyonlarla dolgun hale getirmek, genç görünümlü dudaklara sahip olmak; olgun kadınlara özgü bir uygulamaydı. Bugün ise durum farklı. Fazla dolgun bir dudak kulağa çekici gelse de, bazen ortaya hiç de estetik olmayan bir görünümün çıktığını söylüyor. “İşin sırrı dolgu enjeksiyonu yaparken doğallıktan uzaklaşmamaktır. Aşırı dolgun dudaklar herkese yakışacak diye bir şey yok. Maalesef bunu hastalarıma anlatmakta zorlandığım oluyor. Yaştaki ilerlemiş kadınlar gençken sahip olduğu hacmi dudaklarını geri kazandırmak ve dudak çizgilerini doldurmak için dudakları enjeksiyonları yaptırırken; daha genç hastalar ise, kendilerini daha çekici gösterdiğine inandıkları için yaptırıyorlar."
Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Dudak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×