İğneli Epilasyon ile İlgili Sık Sorulan Sorular

İğneli Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler. İğneli Epilasyon nedir? İğneli Epilasyon nasıl etki eder? İğneli Epilasyon ne işe yarar? İğneli Epilasyon hangi sorunlarda etkili oluyor? İğneli Epilasyon yapılan bölgede komplikasyon olur mu? İğneli Epilasyon yaptırmada herhangi bir risk var mı? İğneli Epilasyon işlemi nasıl uygulanıyor? İğneli Epilasyon uygulamasını kim yapıyor? İğneli Epilasyon uygulaması etkisini ne zaman gösterir? İğneli Epilasyon yan etkisi var mı? İğneli Epilasyon etkisi ne kadar sürer? İğneli Epilasyon kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? İğneli Epilasyon hangi amaçlarla kullanılıyor? İğneli Epilasyon sonrası denize girilir mi? İğneli Epilasyon fiyatları nelerdir…

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak İğneli Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
İğneli epilasyon, yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir. İnce, sarı ve beyaz kıllarda etkilidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. İğneli epilasyon tekniğinde epilasyon yapılacak bölge bol su ile yıkanır ardından yüzde 70'lik alkol ile hafifçe tampon yapılır. Epilasyon için düşük bir frekans yeterlidir. Uygulama sırasında hafif bir acı ve hafif bir ısı hissedilir. Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar. Uygulama süresi yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir. Çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir. Uygulamadan hemen yüzde 100 sonuç almak mümkün değildir. Çünkü her kılın dönemi vardır. Bu dönemler anagen, katagen, telogen dönemlerdir. Bu dönemler, iğneli epilasyonda son derece önemlidir. Kıllar anagen dönemdeyken iğneli epilasyondan maksimum etki alınacaktır. Uykusuz, yorgun ve karın açken, grip gibi rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir. Kulak, kaş, alın bölgelerine uygulama yapılmaz. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödemi olan kişilere, şeker hastalarına, hamilelere, AIDS hastalarına kesinlikle uygulama yapılmaz. Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen faktör, parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir. Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde kızgın güneş altında bronzlaşılmamalıdır.
Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.
İğneli epilasyon uzun sürebilen bir yöntemdir. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. İğneli epilasyon da İlk tedaviden itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Tedavi seansları başlangıçta yoğundur ancak daha sonraları daha seyrek uygulanmaktadır. Alanya Medilase Estetik ve Güzellik Merkezinde iğneli epilasyonu lazerin göremediği zayıf veya beyaz, sarı kıllarda kullanmaktayız. “İğneli Epilasyon” hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezimizi ziyaret ediniz.
İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.
İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı az hissetmeleri sağlanmaktadır.
İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.
İğneli epilasyonda kıl köküne küçük çok ince bir iğne sokulur. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik enerjisini veren cihazlardır. Isı reaksiyonu ile kıl kökü tahrip olmaktadır.
İğneli Epilasyon akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. İğneli epilasyonda müşterinin hassasiyetine göre ayarlama imkanı vardır. Rahat, sağlıklı bir yöntemle, iğneli epilasyonla kesin çözümler elde edilebilir. İğneli epilasyon ince ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×