Kalıcı Makyaj ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Kalıcı Makyaj nedir? Kalıcı Makyaj nasıl etki eder? Kalıcı Makyaj ne işe yarar? Kalıcı Makyaj hangi sorunlarda etkili oluyor? Kalıcı Makyaj yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Kalıcı Makyaj yaptırmada herhangi bir risk var mı? Kalıcı Makyaj işlemi nasıl uygulanıyor? Kalıcı Makyaj uygulamasını kim yapıyor? Kalıcı Makyaj uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Kalıcı Makyaj yan etkisi var mı? Kalıcı Makyaj etkisi ne kadar sürer? Kalıcı Makyaj kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Kalıcı Makyaj hangi amaçlarla kullanılıyor? Kalıcı Makyaj sonrası denize girilir mi? Kalıcı Makyaj fiyatları nelerdir…

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Kalıcı Makyaj fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Permanent make-up şeker hastalığı, hamilelik, açık yara, yeni ameliyat olmuş ve dikişleri iyileşmemiş, kanser tedavisi gören ve alerjik durumu olan kişilere kesinlikle yapılamaz.
Cildin iyileşme süresince ilk 24 saat su ile temas etmemesi gerekir. Bu 1 günden sonra da açık yara tamamen iyileşene kadar havuz, deniz, solaryum ve kozmetik malzemeleri kullanılmamalıdır. Aksi takdirde mikrop kapabilir, iltihap, sulanma veya şişme oluşabilir. Misafir kaş contur yaptırdıysa, bephantene; dudak contur yaptırdıysa, zovvirax yâda uçuk önleyici bir krem; göze çalışıldıysa, gigaplast kremi kullanılması önerilir. Bu kremler kişinin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.
Uygulamaya başlamadan önce kişinin de istekleri göz önünde bulundurularak kişiye yakışan bir ön çalışma yapılır. Önerilerde bulunulur. Misafirin kaş ve saç rengi baz alınarak en uygun olan ton ve şekil belirlenir. Son karar kişiyle uzman arasında onaylandıktan sonra uygulamaya başlanır. İğneler ve diğer kullanılan malzemeler kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Boyalar (pigmentler) derinin 2. katmanı olan epidermis'e yerleştirilir. İlk 2 saatte 1/3 oranında pigmentler geri itilir. Kalan 2/3 ise doku hücreleri arasına serpiştirilir. Uygulamadan yaklaşık 1 hafta sonra pigmentler yerlerine oturmuş ve cilt arzulanan renge kavuşmuş olur. Bu renk 3 ile 4 sene renk kaybına uğramadan muhafaza edilir.
Kaş ve burun yüzün köprüsüdür. Fazla uzun kaşlar yorgun, mutsuz yâda sinirli görünmenize sebep olur. Kaş almaya başlarken dikkat edilmesi gereken en önemli kural kaşınızın başlangıç noktasının tam olarak burun kıvrımınızla aynı hizada olmasıdır. Burun kıvrımını göz kenarı hizasında devam edip bitmelidir. Simetrik bir görüntü yakalamak için kaşın başlangıç ve bitiş noktası ile kavis yüksekliğinin ayni olması yeterlidir.
Permanent make-up (kalıcı makyaj) doğal pigmentleri cildin yüzeyine yerleştirme sanatıdır. Epidermis hücreleri ölür ve yenilenir, pigmentasyon neredeyse 3-5 yıl boyunca görünürlüğünü korur. parmanent make-up tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir ve kesinlikle yan etkisi yoktur. Kalıcı makyaj uygulamaları:
  • - kaş şeklinin değiştirilmesi
  • - kaşlara etki kazandırılması
  • - eksik kaşların tamamlanması
  • - dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi
  • - göz üstüne çizgi çekilmesi ve kirpik diplerinin belirginleştirilmesi
  • - gözaltına çizgi çekilmesi ve kirpik diplerinin belirginleştirilmesi
  • - güzellik noktaların eklenmesi
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×