Kimyasal Peeling ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Kimyasal Peeling nedir? Kimyasal Peeling nasıl etki eder? Kimyasal Peeling ne işe yarar? Kimyasal Peeling hangi sorunlarda etkili oluyor? Kimyasal Peeling yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Kimyasal Peeling yaptırmada herhangi bir risk var mı? Kimyasal Peeling işlemi nasıl uygulanıyor? Kimyasal Peeling uygulamasını kim yapıyor? Kimyasal Peeling uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Kimyasal Peeling yan etkisi var mı? Kimyasal Peeling etkisi ne kadar sürer? Kimyasal Peeling kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Kimyasal Peeling hangi amaçlarla kullanılıyor? Kimyasal Peeling sonrası denize girilir mi? Kimyasal Peeling fiyatları nelerdir…

Kimyasal Peeling; leke, iz, akne ve kırışıklık tedavisi gibi kozmetik uygulamalar için uygulanır. Bu yöntem, uzman estetisyenler tarafından deriye kimyasal solüsyon sürülmesi suretiyle derinin üst tabakasını soyarak, deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır. Kimyasal Peeling aşağıda verilen uygulamalarda başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar;
  • Düzensiz, kuru cildin düzenlenmesi,
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
  • Sivilce tedavisi,
  • Çeşitli lekelerin giderilmesi,
Yüzeysel Peeling ile geçici kızarıklık, kabuklanma ve kuruluk günlük yaşam ve çalışma hayatını engellemez. Düzenli uygulanan Peeling tedavisinden sonra cilt daha canlı ve parlak hale gelir. Mutlaka tedavi sonrası ve seans aralıklarında günlük cilt bakımında güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır. Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulamasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak   daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.
Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Kimyasal Peeling fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×