Mezolifting ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Mezolifting Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Mezolifting nedir? Mezolifting nasıl etki eder? Mezolifting ne işe yarar? Mezolifting hangi sorunlarda etkili oluyor? Mezolifting yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Mezolifting yaptırmada herhangi bir risk var mı? Mezolifting işlemi nasıl uygulanıyor? Mezolifting uygulamasını kim yapıyor? Mezolifting uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Mezolifting yan etkisi var mı? Mezolifting etkisi ne kadar sürer? Mezolifting kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Mezolifting hangi amaçlarla kullanılıyor? Mezolifting sonrası denize girilir mi? Mezolifting fiyatları nelerdir…

Boyun, dekolte, eller de bu uygulama alanı içindedir. Boyundaki çizgiler, sarkma ve dekoltedeki derin çizgiler ve el üzerindeki kırışıklık tedavisinde de, mezoliftingi güvenle kullanabiliriz. Zeten anti-aging bir uygulama yapılırken mutlaka yüz, boyun el ve dekolte bir arada ele alınmalıdır.
Medikal estetikle cerrahi estetiğinde sınırı, kişinin beklentisinin ve durumuna göre belirlenir. Örneğin facelift (yüzü gerdirme) geçiren hastalarda cevap biraz daha geçtir; ya da ciddi anlamda deformasyonu olan hasta, tamamen gerilmiş ve sıkı bir cilt istiyorsa, mezolifting’le onun istediğine cevap veremezsiniz. Hasta, cerrahinin hastasıdır. “İşte mezolifting’le uygulanan özel formüller karışım kişinin ihtiyacına göre özel olarak hazırlanır. Cilde tekrar nem ve renk verirken, kırışıklıklarda düzelme; ama en önemlisi kas tonusunda artma sağlar. Tek seferde yapılan mezolifting uygulaması sonrası, hasta uygulama koltuğundan kalkmadan, yüzündeki değişlikleri hisseder. Özellikle boyun ve çene altındaki başarı tartışılmaz.
Tabii ki burada standardize etmek yanlıştır. Alt sınır açısından yani 30 yaşında ama cildi deforme olmuş hastalara da uygulanabilir. Uygulama için aslolan, kişinin cilt yaşıdır; ama genellemek gerekirse 35 yaş üstü denebilir. Kronik cilt hastalığı olanlar ve kullanılan ilaçlara allerjisi olan hastalarda uygulanmaması gerekir.
Lokal anestezik ürünlerle, ağrı en aza indirgeniyor; yaklaşık 20 dakika süren bir işlemdir.
Yaptığımız çalışmaya, çok eskiden beri bilinen ve medikal estetiğin başlangıcı olan mezoterapi  ile son sistem yeni ilaçların birleşmesi denilebilir. Aslında yaşlanma denilen durum, cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilemiyor olması; kaslardaki gevşeme ve  böylelikle karşımızda nemini yitirmiş rengi solgunlaşmış, kabalaşmış derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsünün ortaya çıkmasıdır. İşte mezolifting’le uygulanan formüllü karışım, kişinin ihtiyacına göre özel olarak hazırlanır. Cilde tekrar nem ve renk verirken, kırışıklıklarda düzelme ama en önemlisi kas tonusunda artma sağlar. Tek seferde yapılan mezolifting uygulaması sonrası, hasta uygulama koltuğundan kalkmadan, yüzündeki değişiklikleri hisseder. Özellikle boyun ve çene altındaki başarısı tartışılmaz.
Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Mezolifting fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Cilt lekeleri ve kırışıklıkların daha çok ön plana çıktığı sonbaharda cildinize bakım yapacak yeni uygulamalar ile yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz. Bronz tenle daha ince görünüyorum, makyaj yapmak zorunda kalmıyorum gibi bahanelerle yaz aylarında saatlerce güneşin altında kaldıysanız şimdi lekelerle başınız dertte demektir. Ciltteki renk değişimleri olarak kendini gösteren lekeler yanında güneş ışınlarıyla birlikte kırışıklıklar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bronzluğun geçmeye başladığı sonbahar döneminde çizgiler daha da belirginleşiyor ve dikkat çekiyor. Yaz sonrası yapılacak bakımlar ve cildimizi tekrar eskiye döndürebilmek için neler yapabiliriz. İşte yaz sonrası yapılabilecek bakımlar! Peeling Anestezi gerektirmeden uygulanabilen ve soyucu gücü fazla olan, dolayısı ile leke gidermede oldukça etkin olan TCA maddesi, trikarboksilik asit denilen özel bir asit. Leke tedavisinde uygulanan bu madde yüz, boyun veya dekoltede var olan lekeler üzerinde etkili olabiliyor. Mezolift Cilt lekeleri tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi oluyor. Cilt lekeleritedavisinde cildin içten dışa doğru tedavi edilmesi gerekiyor Mezoterapi Donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Koyu içerikli olan melanin pigmentlerinin ciltte birikmesi neticesinde cilt lekelenmeleri meydana gelir. Farklı nedenlere bağlı olarak gelişen lekelenme problemleri sadece kadınların değil erkeklerin de kâbusu olarak, oluşturduğu görüntüyle rahatsızlık hissedilmesine sebep olur. Bu durum ruh sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Cilt lekelenmeleri genetik olmakla birlikte, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, hormonal dengesizlik, hamilelik, doğum gibi nedenlere bağlı olarak da görülebilmektedir. Leke Oluşumunun Sebepleri
  • Güneş
  • Hormonal değişiklikler
  • Genetik yatkınlık
  • Enfeksiyonel hastalıklar (Mantar vb.)
  • Yanlış kozmetik kullanımı
Polikliniğimizde Leke sorunlarına ilişkin tedavi kapsamında doktor kontrolünde kişiye özgü profesyonel uygulamalar gerçekleştirilmektedir.
30 yaş ve üzeri herkes bu tedaviden faydalanabilir. Aslında burada bir standarttan söz etmek doğru değil. Mesela ilk gençlik yıllarını çok fazla güneşlenerek geçirmiş biri 25 yaşında bile yaşlanma belirtilerini ciddi anlamda gözlemlemeye başlayabilir. Böyle bir durumda mezolifting tedavisi için iyi bir aday olduğunu söylemek mümkün. Yani, aslolan hastanın değil cildinin kaç yaşında olduğudur. Mezolifting sadece var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmekle kalmaz aynı zamanda, ileride oluşacak olanları da önler. Ciltteki kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolifting uygulaması yaptırarak cildin gençliğini uzatmak mümkündür. Kronik cilt hastalığı olanlar ve işlem sırasında kullanılan ilaçlara alerjisi olanlar mezolifting tedavisi için uygun adaylar değildir.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×