Selülit Tedavisi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Selülit Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Selülit Tedavisi nedir? Selülit Tedavisi nasıl etki eder? Selülit Tedavisi ne işe yarar? Selülit Tedavisi hangi sorunlarda etkili oluyor? Selülit Tedavisi yapılan bölgede komplikasyon olur mu? Selülit Tedavisi yaptırmada herhangi bir risk var mı? Selülit Tedavisi işlemi nasıl uygulanıyor? Selülit Tedavisi uygulamasını kim yapıyor? Selülit Tedavisi uygulaması etkisini ne zaman gösterir? Selülit Tedavisi yan etkisi var mı? Selülit Tedavisi etkisi ne kadar sürer? Selülit Tedavisi kimlere uygulanır ve yaş sınırı var mı? Selülit Tedavisi hangi amaçlarla kullanılıyor? Selülit Tedavisi sonrası denize girilir mi? Selülit Tedavisi fiyatları nelerdir…

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple (+9)0242 513 33 30 no'lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi, Alanya - Antalya Kliniğini arayarak Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur. Dünyanın sellülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir.LPG’nin en son geliştirilen modeli, hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır. NASIL ETKİ YAPMAKTADIR? LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır. KİLO KAYBI YAPAR MI? Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır. LPG'NİN UYGULANDIĞI ALANLAR • Sellülit tedavisi • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma • Cavitasyon sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi LPG ENDORMOLOJİ UYGULAMARI NASIL YAPILMAKTADIR? LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 10-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 -40 dakika sürmektedir. LPG'NİN SONUÇLARI • İstemediğimiz bölgelerde biriken yağların yakılarak lenf direnaj ile vücuttan atılmasına yardımcı olur. • Gergin ve sıkı bir karına sahip olmanızı destekler. • Sarkık kol altlarını sıkılaştırarak forma girmesine yardımcı olur. • Selülit ve ciltteki portakal kabuğu görünümünün giderilmesini destekler. • Vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya yardımcı olur. • Diyet ve egzersizle incelme gerçekleştirilemeyen bölgelerde etkili olur. • Bel çevresinde oluşan yağ minderlerinin incelmesini destekler.
LPG ile selülit tedavisi cildin kalite ve görünüşüne etki eder. LPG , zayıflama sürecini hızlandırır,daha etkili şekilde kilo verilmesini sağlar ve cildin sarkmasını önler. Lpg İle Selülit Tedavisinin Etkinliği Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Mıdır? LPG yöntemiyle alınan sonuçlar önde gelen Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde yapılan bilimsel çalışmalarda teyit edilmiştir. Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınızın kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir tedavi yöntemidir. Zamanla dolaşım probleminin artması, selülitin tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşmasına ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. LPG yöntemiyle cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanarak, bağ dokusunun kendini tamir etmesi böylece cildin tonus ve görünümünün normal haline dönmesi sağlanmaktadır. Uygulama Şekli Haftada iki gün 35’er dakikalık 15-20 seans halinde uygulanır. Hastaya özel LPG kıyafetleri giydirilerek, vücut şekli korunur. Değişim en ihtiyaç duyulan bölgelerde yaratılırken, tedavi gerektirmeyen bölgelerdeki deri tabakasında istenmeyen incelmeler önlenir. Dahası LPG, rahatlatıcı masaj hareketiyle, stresinizi de alır. Her yaş için uygun olan LPG özellikle yaşlanmanın etkilerini gidermekte birebirdir. İlerleyen yaşla birlikte, dolaşım bozuklukları iyice artmakta, selülitin ‘portakal kabuğu’ görüntüsü yerleşmekte ve cilt gevşemektedir. LPG ile selülit tedavisi yöntemi kılcal damarlardaki lokal dolaşımı arttırarak (local microcirculation) bağ dokusunu besler. Böylece cilde diri bir görünüm kazandırır.
Tedavide kullanılan iğneler ise saç kılı kalınlığında, tek kullanımlık, steril, altın, gümüş veya çelikten yapılmıştırlar. Kullanılan iğne sayısı hastalığın tipine ve hastaya göre değişir, her seansta ortalama 12-26 arası iğne kullanılır, daha çok iğne daha iyi tedavi demek değildir, mümkün olan en az sayıda iğne ile tedavi amaçlanır. Ve İğne batınca çoğu insan bir şey hissetmez bazı kişiler uyuşma, bir şeyler akıyormuş hissi, sivri bir şeyin dokunduğu andaki his ya da anlık hafif bir acı hissederler ama bu hisler asla normal iğnenin verdiği hisleri vermez. Vücut akupunkturunda kullanılan iğneler vücuda batırıldıktan 30 ila 45 dakika sonra vücuttan çıkartılır, kulağa takılan iğneler ise 1 haftaya kadar kulakta takılı kalabilir. “Selülit ile Başetme ve Akupunktur” hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezini ziyaret ediniz.
Vücudumuzda, kan dolaşımı yanında lenf(akkan) dediğimiz bir sıvının da dolaşımı vardır. Lenf dolaşımının ve kan dolaşımının aksaması vücutta ödeme (şişliğe) neden olur. Ödem oluşmasını kolaylaştıran nedenler ve hastalıklar çok sayıdadır. Günlük hayatta, kilo problemlerinde, en sık karşılaşılan ödem nedenleri şunlardır: · Aktif kas aktivitesinin olmadığı hayat tarzı · Uzun süreli oturmalar, uzun seyahatler, uzun süre ayakta kalmak · Aşırı tuz veya tuzlu gıdaların alımları · Hormonal değişimler(adetlerin belirli dönemleri), gebelik, bazı hormon ilaçlarının veya gebelik önleyici hapların kullanılması · Uygunsuz beslenme tarzı · Sıkı elbiseler Uygulama şekli Merkezimizde her LPG öncesi veya sonrası ve elektroterapi sonrası pressoterapi uygulanmaktadır.Ödem tedavisinde ise uygulama sıklığı kişinin ihtiyaçlarına göre haftada 1-2 seanstır. Cilt ve cilt altı dokuların terapilerinde ideal süre tedaviden cavap almaya bağlıdır. Tedavi sonrasında en az ayda bir kez kontrol seansları ile elde edilen sonuçların, koruma altına alınması yerinde olur.
Cilt,cilt altı dokular ve derin adale (kas) gruplarının düşük frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi, muskulo-venöz (kas-damar) pompalarının çalıştırılması yöntemidir. Kas gruplarının uyarılması ve çalıştırılması sayesinde;
  • * Bölgesel yağlanmada yağ yıkımı (lipolitik etki)
  • * Cilt sarkmasında toparlanma(sıkılaşma)
* Sellülit tedavisi (lipolitik etki ) sağlar. Kullanılan elektroterapi (Örneğin;8 kanallı 16 pedli) cihazı sayesinde ; mevcut sorunlarda tek başına ve / veya diğer yöntemlerle kombine tedavi imkanı sağlayabilmektedir Merkezimizde haftada 3-4 seans olmak kaydıyla toplam 20 seans uygulanmaktadır. Elektroterapinin etkisinin artırılması için, uygulama öncesinde 20 dakika yürüyüş bandı, uygulama sırasında ısı battaniyesi,sonrasında ise pressoterapi (lenf drenaj) cihazı kullanılmaktadır.
Amerika Birleşik Devletleri'nin yetkin kurumu "Food & Drug Administration"ın selülit konusunda belge verdiği, dünyadaki tek cihaz olan LPG Cellu M6 keymodule i selülit tedavisinde yeni bir tedavi çağının öncüsü olarak bilinmektedir. Cellu M6 keymodüle yüksek teknolojiyle özellikle hypodermal yağ hücreleri üzerinde etkin pozitif değişiklikler sağlanmaktadır. LPG yöntemiyle selülit tedavisinde, cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanarak bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır. Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınızın kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir selülit tedavi yöntemidir. Lpg İle Selülit Tedavisinin Estetik Amaçlı Uygulama Alanları * Selülit tedavisi * Vücut kontur düzeltmeleri, lokal inceltmeler, bölgesel zayıflama * Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma * Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi.
Lipoliz, yağ hücrelerinin deforme edilip ortadan kaldırılması ya da hücre zarının geçirgenliğinin arttırılarak yağın dışarıya çıkartılması ile ilgili bir mekanizmadır. Bu yöntem, etkisini yağ hücresi zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini arttırarak gösterir. Lipidik bileşimin hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Sonuçta yağ hücresini normal boyutlara getirerek hatta yağ hücresini yok ederek etkisini gösterir. Lipoliz yağ hücrelerinden yağı hücrede hasar oluşturmadan uzaklaştırır. Bu işlem cildin doğal görünümüne olumsuz etki yapmaz. Eğer tekrar kilo alınırsa, yağ tedavi edilen yerlere tekrar yerleşir. Fakat bu yerleşme kişinin metabolizmasına bağlı olarak hemen olmaz. Karboksiterapi ile birlikte olan uygulamalarda etkili olma şansı çok daha fazladır. Egzersiz ve diyet destekleri işlemin başarı oranını artırır. Yağ hücrelerinin boşluğunda depolanan yağların kimyasal olarak parçalanması ve eritilmesi, enerji olarak vücuda verilmesi olayı olarak tanımlanır.
Rejimin, su açısından zengin, tuz açısından zayıf olması gerekir. Selülit tedavisinde tuzu asgari düzeye indirmek gerekir. Balık, kabuklu deniz ürünleri, kümes hayvanı ve yumurta yenilerek protein açısından zengin bir beslenme uygulanır. Proteinler ödemi önler ve iştah artırır. Şekerlemeler, hamur işleri, bakliyat kaldırılmalı, alkolden uzak durulması gerekir. Zira alkol kanda yağa dönüşür ve vücutta birikir.
1-Kontrolsüz kilo alımı 2)Yetersiz aktivite 3-Soya çekim: 4-Hormonal nedenler: Hiper folikülin. Yani kadınlarda yumurtalardan salgılanan folikülin hormonunun artışı. Bu hormon, dokularda su tutma özelliği nedeniyle selülit`e zemin hazırlar. 5-Dolaşım bozukluğu (damar yetmezliği): Selülit ve damar yetmezliği birbirine paralel gider. Yani selülit damar yollarında oluşur ve damarları sarar, sıkar. Bu durum kan dolaşımını daha da zorlaştırır ve varisler meydana gelir. Bu da damar yetmezliği, selülit, varis ve daha ileri derecede damar yetmezliği olarak gittikçe ciddi boyutlara varır. 6-kabızlık 7-hipotiroidi 8-doğum kontrol hapı 9-bazı ilaçların kullanımları
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×