Sık Sorulan Sorular - Dudak Çevresindeki Çizgileri

Kolajen sadece dolgunluk ve dudak çizgisi için değil kırışıklıkların engellenmesi için de gereklidir. Dudaklar; kolajen, sıvı haldeki yağ ve dokudan meydana gelir (yağ hücresi yoktur) ancak bu bölgede de incelmeyle birlikte bir hacim kaybı yaşanır. Dolgu maddeleri dudaklardaki dolgunluğu geri kazandırmaya yardımcı olsa da dudağı çevreleyen bölgedeki çizgilerin de iyileştirilmesi gerekir. Bunun için lazer yenileme ya da botoks veya dolgular kullanılabilir. “Dudak çevresinde beliren kırışıklıklar kolajen ve elastin eksikliğinden kaynaklanır, dudaklarınızda belirmeye başlayan ince çizgiler yaşınızın göstergesi olabilir. Sebebi güneş hasarı, sigara, yaşın ilerlemesi ya da kalıtımsal olsun fark etmez; doğal yapısını ve şeklini kaybeden dudaklar büzüşür ve kırışıklıklar başlar.” Çizgilerin derinliğine göre doktorunuz size değişik öneriler sunacaktır. ” Lazerler, cilde nüfuz etmek için ışık enerjisi kullanıyor. Kolajen üretimini teşvik ederek sizi zaman içerisinde daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşturuyor. Bu lazerler, çizgilerin bulunduğu deri tabakasını ortadan kaldırdığı için tedavi sonrası iyileşme süreci gerekir (dört ila altı gün). Daha derin çizgiler için ikinci seans gerekli olabilir.

Dolgu maddeleri ve yaşlanma hayatla el ele devam ederler. İş dikey çizgilere geldiğinde yine başvurulan çözüm dolgular olacaktır. Kırışıklıkları teker teker ya da burun altından itibaren tüm dudağı hyalüronik asit ya da kolajen içeren dolgularla doldurabilir.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×