Sık Sorulan Sorular - Dudaklar Yüze Uyum Sağlamalı

Dudağa fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesinin bozulduğunu ve doğal görünen dudakların en iyisi olduğunu söylüyor. Dudaklar yandan bakıldığında önden göründüğünden daha ince durabilir. Dudak ister dolgusuz ister dolgulu olsun, üst dudaktan biraz daha büyük olması gerekir. Üst dudak, alt dudaktan 2 milimetreden fazla önde olmamalı. Çok fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesi bozulur. Üst dudakların öne doğru çıkması doğallığı bozan, estetik olmayan bir görünüm yaratır.”

Dudaklara geçici olarak dolgunlaştırmak ve onlara daha genç bir görünüm kazandırmak en kolay yolu ise Hyalüronik asit bazlı ve dudak çevresindeki suyu tutarak onları içten şişiren dolgular dudaklara dolgu enjeksiyonu yaptırmak. Yoğun damar ve hareketli yapısı nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hacim takviyesi yapan bilen hyalüranik asite daha doğal bir tepki verir. Dönem dönem modası değişen dudak modelleri olsa da dudaklarda çok fazla dolgu, dikkati dağıtarak ideal oranları ve doğal anatomiyi bozar.  “Dudakları dolgunlaştırmak mükemmel bir dudak hattına sahip olmanızı sağlayabilir ama fazla enjeksiyon yapıldığında saçma görüntüler oluşabileceği de unutulmamalı” diyor ve hastaları bu konuda uyardığını belirtiyor. “Dudakların tam ortasındaki bulunan alana, üst dudağımızın ortasıyla alt dudakta ona karşılık gelen yerin toplamından oluşan bölgeye dudak kalbi diyoruz. Bu bölgeyi hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmak son derece estetik ve popüler bir yenilik. Hacim vermek için dudağın içine, içeriğinde vitamin de barındıran hyalüranik asit kullanmak mutlaka gerekiyor. Dudakların böylece nem tutma kapasitesi de artıyor.”

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×