Sık Sorulan Sorular - Dudakların Yaşlanması

Bütün dudaklarda zamanla, kolajen ve elastin düşüşü ve nem düzeylerindeki azalma sebebiyle hacim ve hatta “kırmızı” alan miktarı azalır. Dudaklarınızın hassas derisi kuruyup zarar görmesi, pullanmasına, ince çizgilere, kırışıklıklara ve dudak incelmesine yol açar. “Dudakların zamanla düzleşir, uzamaya başlar ve üst dudaktaki kalp şekli kaybolduğunda incelmiş dudakların kadınların yaşını en az kırışıklıklar kadar ele verir. Dudaklardaki kolajenin vücudun veya yüzün diğer bölümlerindeki kolajenden daha çabuk eksilip eksilmediği hala bilinmiyor. Kolajen kaybının yanı sıra dudaklarda doğal olarak bulunan hiyalüronik asit de azalır ve dudaklar eskisi kadar çok su tutma özelliklerini yitirirler bu da dudakların dolgunluğunu kaybetmesine sebep olur. Üst dudağınızın incelerek alt dudağınızın üzerine indiğini de gözlemleyebilirsiniz.”

Bazı kadınlar dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrıldığından şikayet ederler, özellikle de yaşlanmayla ortaya çıkan üst dudak sarkmasından. Dudaklar yön değiştirmeye başladığı an itibarıyla üstlerine doğru uzanan ince çizgiler oluşmaya başlar. Ağız-burun bölgesinin merkezindeki kısımda, yani burnun sonu ile üst dudaklar arasındaki kısımda da kayıp yaşanabilir. Sadece dudak köşelerine enjekte edilecek olan hyalüronik asitle dudaklarınız yukarı doğru yönlenerek doldurulur ve tam olarak merkezlerine oturacaktır. Dolgu maddeleriyle dudaklar yeniden şekillendirilirken gerekli olduğu takdirde hacim de eklenebilir.  “Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenizde dolgun dudaklara sahip olmak bu işlem için en etkili yöntemin dolgu maddeleri. Üst dudaktaki dikey çizgiler için nörotoksinler dudaklara doğal kıvrımını vererek deriyi açmak için faydalı olabilir. Ağız çevresindeki derin kırışıklıkları hafifletmek, düzeltmeye yardımcı ağız çevresi deri düzeltme işlemini, soyucuları veya lazerleri kullanabilir.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×