Sık Sorulan Sorular - Ipl ile lazer epilasyon arasındaki fark nedir?

Ipl(intense pulse light) yoğun ışık demeti demektir. Geniş dalga boyu aralığı içerir. Foto epilasyon ise ıpl teknolojisi kullanılarak yapılan işlemdir. Foto epilasyon bir lazer epilasyon yöntemi değildir. Lazer epilasyon işleminde lazer cihazları kullanılır. Lazer tek bir dalga boyuna sahiptir. Yoğunlaştırılmıştır, seçiciliği yüksektir. Sadece hedef pigmenti (melanin)etkiler ve tek yönde paralel ışınlar gönderir. Dolayısıyla hedef olan kıl kökünde yapacağı tahribat seçici ve yüksek olacaktır. Ipl de ise farklı dalga boylarında tek yönde paralel olmayan ışıklar gönderildiği için hedef olan kıl kökünde yapacağı tahribat yeterli gelmeyebilir. Bu da epilasyonun başarısını düşürebilir. Onun içindir ki lazer epilasyonun sadece hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir.

“Lazer Epilasyon” hakkında daha fazla bilgi için lütfen Alanya, Medilase Estetik ve Güzellik Merkezimizi ziyaret ediniz.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×