Sık Sorulan Sorular - Kimyasal peeling ile yeni bir cilt!

Kimyasal Peeling; leke, iz, akne ve kırışıklık tedavisi gibi kozmetik uygulamalar için uygulanır. Bu yöntem, uzman estetisyenler tarafından deriye kimyasal solüsyon sürülmesi suretiyle derinin üst tabakasını soyarak, deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır. Kimyasal Peeling aşağıda verilen uygulamalarda başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar;

  • Düzensiz, kuru cildin düzenlenmesi,
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
  • Sivilce tedavisi,
  • Çeşitli lekelerin giderilmesi,

Yüzeysel Peeling ile geçici kızarıklık, kabuklanma ve kuruluk günlük yaşam ve çalışma hayatını engellemez. Düzenli uygulanan Peeling tedavisinden sonra cilt daha canlı ve parlak hale gelir. Mutlaka tedavi sonrası ve seans aralıklarında günlük cilt bakımında güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.

Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulamasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak   daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×