Sık Sorulan Sorular - Lazer epilasyon cihazlarının farkları ve üstünlükleri nelerdir?

Lazer epilasyon, günümüz teknolojisinde epilasyon konusunda gelinen en son noktadır. Lazer epilasyonda amaç, kıl üretimini gerçekleştiren kıl kök hücresini lazer ışığı ile tahrip edip bir daha kıl üretmesini tamamen engellemektir. Tahrip edilerek yok olan kıl hücresinin de bir daha kıl üretmesi mümkün olmadığından epilasyon yöntemleri arasında lazer epilasyon en iyi epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon, her ne kadar kozmetik bir girişim olmasa da, mutlaka doğru lazer teknolojisini uygulayan, doğru lazer epilasyon merkezi tercih edilmelidir. Lazer epilasyon, günümüzde sırf ticari amaç için açılmış işletmelerde ve doktor olmayan kişilerin kontrolünde uygulanmaktadır. Birçok lazer epilasyon merkezleri ve güzellik salonlarında lazer epilasyon uygulaması, eski veya ucuz teknolojiler ile yapılmaktadır. Lazerli epilasyon adı altında lazer teknolojisi olmayan ucuz cihazlar ile lazer epilasyon uygulaması yapılmakta veya günümüzde artık lazer epilasyon amaçlı kullanılmayan bazı lazer türleri ile çalışılmaktadır. Buralarda yapılan lazer epilasyon işlemleri adeta bir modern ağda gibi geçici sonuçlar vermekte, hatta bazen lazer epilasyon sonrası kılların artması, ciltte kalıcı yanık izleri gibi çok can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmaktadır. “Defalarca lazer epilasyon yaptırdığım halde netice alamadım” diyen, bana vaat edilenler gerçekleşmeyince karşımda muhatap bulamadım diyen birçok kişi, ancak mağdur olduktan sonra lazer epilasyon hakkında bilgiye ulaşmaya çalışmaktadır. Lazerli epilasyonu bu köşeden anlatmamızın amacı, birçok insanın lazer epilasyon yaptırıp mağdur duruma düşmemesi için konuyu enine boyuna masaya yatırıp bilimsel gerçekler ile en doğru şekilde anlatmaktır.
Gündemde sürekli bu konuyla ilgili duyumlarınız oluyordur. Hangisi daha iyi, en son sistem hangisi, merak ediyorsunuzdur. Gündemi takip etmek gerekli ancak gündem maalesef ilimle paralel değişmiyor. Bugün sizlere cihazlar konusunda ilim dünyasının kesin olarak kabul ettiği lazer sistemlerinden bahsedeceğim.
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×