Sık Sorulan Sorular - Lazer epilasyon nasıl iş görmektedir?

Üretebilecek şekilde hassas olarak ayarlanabilir (Görünür un tek renkleri gibi).
Kalıcı epilasyon için dizayn edilmiş olan lazerler, kıldaki pigment (Melanin) tarafından emilecek dalga boylarında ışık saçmak için geliştirilmişlerdir. Eğer kılın çevresinde bulunan deri, kıla oranla daha açık renkte ise lazerin tüm enerjisi kılda yoğunlaşarak deriye veya foliküle herhangi bir zarar vermeden kılı temizleyecektir. Bu nedenle lazer epilasyon en iyi açık ten ve koyu ve kalın kılda iş görmektedir.

Güvenilir ve etkin bir tedavinin temel özelliği lazerin hep aynı dar bant aralığında ışık üretmesidir. Kalıcı epilasyon için kullanılan lazer tipleri arasında Ruby, Alexandrite (Çok açık ten için I-III), Diyot (I-IV tipler için), Nd: yağ (Tip IV ve daha koyu tenler için) bulunmaktadır.
Lazer, sadece kılı ısıtacak ışınımda bulunurken oluşan ısı, lazer atımından sonraki birkaç milisaniye içinde kıldan çevre dokuya yayılmaktadır. Birçok lazer sistemlerinde çevre deriyi soğutan soğutma sistemleri bulunmaktadır. Böylece haraplanan kıldan çevreye yayılacak tüm ısı tümüyle emilmektedir.

Tedavi için geleneksel ışık kullanan (IPL veya yoğun atımlı ışık makineleri) sistemlerde mevcuttur. Çoğu ışık kökenli uygulamalar gerçek lazer değildir. Bu makinelerde yüksek yoğunlukta alışılagelmiş ve bütünleşik olmayan ışık demetleri bir krem veya jel ile birlikte kılı yakmak için kullanılmaktadır. Bu sistemlerin ciddi bir dezavantajı sadece kılı etkileyecek olan seçici bant aralığında ışık üretememeleridir (seçici fototermoliz). Bu cihazlar geniş bir bant aralığında ışık üretirler. Kural olarak gerçek epilasyon lazerleri (alexandrite, diyot ve Nd: yağ) daha hızlı ve kalıcı sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×