Sık Sorulan Sorular - Üç şekilde cilt bakımı yapılır

Genel anlamda cilt bakımını tanımlamak gerekirse; cildin analiz edilerek ihtiyaçları doğrultusunda yapılan işlemlerin ortak adına “cilt bakımı” denir. Üç şekilde cilt bakımı yapılır.

1. Günlük Bakım: Sabah ve akşam olmak üzere iki defa yapılmalıdır. Makyaj artıkları, toz, sigara dumanı cildin salgısında bulunan bazı maddelerin ciltten arındırılması amacıyla yapılmalıdır. Temizleme işlemi yüzeyeldir ve önemlidir. Yüz suyla yıkandıktan sonra avuca alınan cilt temizleyici ürünüyle dairesel hareketler şeklinde cilde yedirilir. Daha sonra bol su ile cilt durulanır. Kağıt havlu yardımıyla cilt kurulanır. Göz pedi üzerine dökülen tonik cilde tamponlanır. Gündüz ise gündüz kremi, gece ise uygun gece kremi hafif masaj yapılarak cilde yedirilir. Göz çevresi için ayrıca uygun göz çevresi kremi uygulanır. Bu işlem sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel kurallarından biridir.

2. Haftalık Bakım: Cildin derin temizlenmesi ve ihtiyaçlarının daha ayrıntılı giderilme şeklidir. Haftada bir ya da iki kez uygulanır. İlk işlem günlük bakımdaki gibi temizlemedir. İkinci aşamada peeling yapılmalıdır.(granüllü kremler)Elimizle yada yüz için üretilmiş fırçalarla ovma işlemi dairesel hareketler şeklinde göz çevresi hariç yapılmalıdır. Daha sonra yüze ve göz çevresine masaj uygulanır. Ardından da soğuk kompres yapılır. Daha sonra cilt tipine uygun maske cilde sürülür.(göz çevresi hariç)15dakika bekletilir. Yüz yıkanır. Tonik ve nemlendirici yardımıyla işlem tamamlanır.

3. Profesyonel Bakım:

a)Aylık standart bakım: Kişinin kendisinin yapamayacağı özellikte olup uzman ve ehli kişiler tarafından yapılması gerekir. Tüm uygulamaların ötesinde cildin derinlemesine temizlenebildiği özel bir bakım çeşididir. Cildin analizi yapıldıktan sonra ihtiyaçları belirlenir. Yapılacak her bir bakım kullanılan cihazların yardımıyla derinin alt tabakalarına ulaşılarak yapılabildiğinden günlük ve haftalık bakımlardan daha kapsamlı olup kişiye özeldir. aylık profesyonel bakımlarla cildi son derece , sağlıklı ve canlı tutmak mümkündür.

b)Kür bakımları: Aşırı sorunlu ciltlerde yapılan uygulama şeklidir. akne, olgun cilt ,hassas cilt tiplerinde sorunu tamamen gidermeye yönelik yapılan kür bakımları çok daha özel ve dikkat gerektiren uygulamalar olup ciltteki deformasyonları tamamen yok eder. eğer tedavi edilmezse kalıcı olabilecek hasarlardan korur. bu uygulamalar cildin sorununa göre arka arkaya 2-6 seans arasında yapılır.sadece merkezimizde bulabileceğiniz el yapımı özel bitkisel formüllerin desteğiyle mucize sonuçlar alınmaktadır. Tüm bu bakımların yanı sıra ürün desteği almak gereklidir.Ürün seçimi çok önemli olup uzman kişiler tarafından cildin yapısı, yaşı ve de ihtiyaçları doğrultusunda önerilmelidir.Yanlış ürün kullanımı ciltte istenmeyen bir çok olumsuz etki oluşturabildiği gibi cildin genel yapısını da bozabilir.

×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×